Aplikace pro Android a iOS

Nativní, či cross-platform vývoj, to je oč tu běží.

Chcete mobilní aplikaci?

Rádi vám s tím pomůžeme.

Druhy vývoje mobilních aplikací

Ikona

Nativní

Ikona

Hybridní

Ikona

Multiplatformní

Mobilní aplikace jsou trendem dnešní doby. Pro firmy je velmi důležité, aby dokázaly udržet technologický krok s požadavky jejich zákazníků i trhu. Čím dál častěji tedy přistupují k vývoji vlastních mobilních aplikací na zakázku.

Vývoj nejčastěji probíhá na dva nejznámější operační systémy – Android a iOS. Dříve bylo nutné, aby kódování probíhalo pro každý ze systémů zvlášť – nativně, což ale zvyšovalo náklady a časovou náročnost projektu. V dnešní době ale lze vyvíjet takzvaně „multiplatformě“ neboli „cross-platform“. K takovému vývoji se využívá například frameworku Xamarin.

Nativní aplikace Multiplatformní aplikace
Cena vyšší, samostatný vývoj pro každý operační systém nižší, platba pouze za jeden vývoj
Vzhled dle zadání dle zadání
Funkce plnohodnotné drobná omezení
Délka vývoje delší kratší
Dostupnost App StoreGoogle Play App StoreGoogle Play

 

S čím mohou mobilní aplikace pomoci vám?

Vlastní mobilní aplikace na míru vám nabízí neomezené možnosti.

Ikona

realizovat prodej

Ikona

posunout váš business

Ikona

zlepšit komunikaci se zákazníkem

Ikona

podpořit váš nápad

Ikona

a mnoho dalšího...

Mobilní aplikace jsou v současnosti velmi oblíbené a staly se takřka neodlučitelnou součástí našich životů. Nabízejí snadný přístup k velkému množství funkcí i informací, které má jejich uživatel stále u sebe. Mnoho firem se proto rozhodlo vytvořit si vlastní mobilní aplikaci na míru jejich potřebám. Některé projekty chtějí získat konkurenční výhodu a umožnit zákazníkům využití funkcí telefonu (foťák, GPS, senzory) pro zlepšení uživatelské zkušenosti a interakce, jiné mobilní app se zaměřují na offline dostupnost nabízených služeb a další zase zefektivňují interní procesy v rámci jednoduchého použití vlastního softwaru na jakémkoliv telefonu. Aplikací je celá řada a možnosti jejich využití jsou téměř neomezené.

Zákazníci se nás na schůzkách často ptají, kolik stojí vývoj vlastní mobilní aplikace. Bez znalosti konkrétního poptávaného řešení na toto otázku nelze přesně odpovědět, aplikace totiž může stát stovky tisíc i několik milionů. Vždy je důležité vědět cíl a požadované funkce, se vším ostatním vám rádi můžeme pomoci my. Naprosto ale chápeme, že otázka ceny je klíčovým parametrem v rámci vašeho rozhodování, a proto v rámci nabídky „Analýza zdarma“ s vámi projdeme poptávané řešení a zkusíme funkce – tedy i cenu stanovit přesně. Více se tématu ceny vývoje mobilních aplikací věnujeme zde.

Druhou nejčastější otázkou našich zákazníků je „Jak takový vývoj probíhá?“. Vždy se snažíme ke každému projektu přistupovat individuálně a plně reflektovat potřeby a požadavky zákazníka, obecně ale aplikujeme léty ověřený postup založený na získání maxima informací o zamýšleném řešení. Následně tvorbě prototypu, samotném vývoji, který probíhá v úzké spolupráci se zadavatelem, až po testování a následnou podporu. Nikdy vás na nic nenecháme sami, naši profesionální analytici a projektoví manažeři mají za sebou stovky projektů a rádi pomohou i vám. Chcete o samotném postupu vědět více? Podívejte se na náš přehledný článek, který shrnuje postup vývoje softwaru shrnuje do sedmi zásadních bodů. https://www.memos.cz/postup-vyvoje/

 

Realizovali jsme už více než 1000 projektů.

Jak můžeme pomoci vám?

Zažijkraj.cz

Turistická mobilní aplikace

Pro klienta jsme vyvinuli mobilní aplikaci, do které se lze jednoduše přihlásit pomocí účtu na Facebooku nebo Apple ID – záleží na operačním systému smartphonu. Stěžejním obsahem aplikace jsou výlety, které lze vyhledávat dle krajů nebo přímo na interaktivní mapě ČR. Výlety obsahují popis destinace, možnosti dopravy, cestovatelské výzvy, a řadu veřejných i soukromých uživatelských hodnocení. Od celkového hodnocení výletu, náročnosti, počasí, útraty, slovního hodnocení, soukromého deníku, až po možnost nahrávání fotek z výletu. Mobilní aplikaci lze používat i bezplatně, ovšem VIP uživatelům se otevírají všechny dostupné cestovatelské výzvy a další skryté funkce. Pro platby za předplatné prémiového účtu verze pro Android využívá platební bránu GoPay, zatímco iOS používá Apple Pay. Aplikace díky tomu vůbec nepracuje s platebními údaji uživatelů. Pouze si jednou měsíční vyžádá a ověří platbu. Pro klienta je důležitá také webová aplikace, která slouží pro správu výletů a dalšího obsahu (ocenění za splněné výzvy, fotosoutěže a podobně), administraci uživatelských účtů, nastavení reklamy v aplikaci nebo odesílání FMC notifikací s možností demografického cílení na uživatele.

MUDr. Václav Durdil

Aplikace pro pacienty se srdečními problémy

Komunikace mezi lékařem a pacientem je v aplikaci Mojesrdce.cz umožněna pomocí chatu nebo videohovoru. Velmi užitečnou funkcí je „automatizovaný rozhovor“. Ta pacientovi nabídne otázky, které předem zvolí samotný lékař, a podle odpovědí zobrazí nejpravděpodobnější diagnózu. Pacient tak rychle zjistí, co ho trápí, a ušetří sobě i svému doktorovi čas. Samozřejmostí je to, že každý pacient při registraci zadává údaje o svém zdravotním stavu, včetně dřívějších lékařských zákroků, medikací a jiných potřebných informací. Díky tomu má vždy lékař vše důležité na jednom místě a ví, s čím pracuje. Aplikaci jsme vyvinuli ve webové a mobilní verzi. Při vývoji webové aplikace naši programátoři pracovali s VueJS pro front-end a s .NET Core pro back-end. Mobilní verze, která je dostupná na zařízeních Apple i Android, byla vytvořena pomocí frameworku Xamarin.

KONTAKT

Zvažujete vývoj vlastní aplikace?

Icon

Neváhejte nás kontaktovat

    Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle GDPR