Přejít na úvod

Multiplatformní aplikace pro Android / iOS

Mobilní aplikace jsou trendem dnešní doby. Pro firmy je velmi důležité, aby dokázaly udržet technologický krok s požadavky jejich zákazníků i trhu. Čím dál častěji tedy přistupují k vývoji vlastních mobilních aplikací na zakázku.

Intro img

Jsme vývojáři aplikací na chytré mobilní telefony

Chcete mobilní aplikaci?

Vývoj nejčastěji probíhá na dva nejznámější operační systémy – Android a iOS. Dříve bylo nutné, aby kódování probíhalo pro každý ze systémů zvlášť – nativně, což ale zvyšovalo náklady a časovou náročnost projektu. V dnešní době ale lze vyvíjet takzvaně „multiplatformně“ neboli „cross-platform“. K takovému vývoji se využívá například frameworku MAUI (dříve Xamarin).

Nativní aplikace Multiplatformní aplikace
Cena vyšší, samostatný vývoj pro každý operační systém nižší, platba pouze za jeden vývoj
Vzhled dle zadání dle zadání
Funkce plnohodnotné drobná omezení
Délka vývoje delší kratší
Dostupnost App StoreGoogle Play App StoreGoogle Play

Přechod k multiplatformní strategii vývoje mobilních aplikací přináší významnou efektivitu a úsporu nákladů pro projekty, které cílí na široké spektrum uživatelů napříč různými zařízeními. Tento přístup umožňuje našemu týmu psát univerzální kód, který je poté s minimálními úpravami aplikovatelný na hlavní operační systémy, jako jsou iOS a Android.

V praxi to znamená, že většinu aplikace (až 80 %) tvoří kód, který je společný pro všechny platformy, zatímco zbylých 20 % představují specifické adaptace pro jednotlivé systémy. Díky tomu je možné dosáhnout významných úspor jak v čase vývoje, tak i v rozpočtu, neboť eliminuje potřebu vytvářet a udržovat oddělené kódové báze pro každou platformu. Taková strategie nejen že zrychluje uvedení produktu na trh, ale také zjednodušuje proces aktualizací a údržby aplikace, čímž poskytuje našim klientům výhody v podobě rychlejší reakce na potřeby trhu.

Názor odborníka

Proč zvolit hybridní vývoj mobilních aplikaci?

Multiplatformní aplikace nám umožňují dosáhnout optimálního výkonu a kvality uživatelského rozhraní při zachování schopnosti cílit na různé platformy z jediného kódu. Z mé zkušenosti vidím obrovskou hodnotu ve využívání technologií, jako například MAUI, umožňující překlenout rozdíly mezi Androidem a iOS, přičemž dodáváme software, které si zachovávají nativní vzhled a "pocit" na každé platformě.
profile

Ondřej Synek

Technický ředitel
img 2

Zjistěte vše od A do Z o vývoji mobilních aplikací

Tato stránka se věnuje převážně rozdílům mezi přístupy k vývoji, pokud však hledáte praktické informace o samotné přípravě, analýze a  vývoji aplikaci, přečtěte si naši obsáhlou brožuru ZDE.

Druhy vývoje mobilních aplikací

Nativní mobilní aplikace ikona

Nativní mobilní aplikace

Nativní mobilní aplikace jsou ty, které se píší přímo pro vybraný operační systém.
Hybridní aplikace ikona

Hybridní aplikace

Tento přístup umožňuje vývoj pro vícero systémů a platforem "jedním" kódem.
Multiplatformní aplikace ikona

Multiplatformní aplikace

Aplikace je možné "psát" jedním kódem pro iOS i Android.
img 2

Mobilní aplikace jsou v současnosti velmi oblíbené a staly se takřka neodlučitelnou součástí našich životů. Nabízejí snadný přístup k velkému množství funkcí i informací, které má jejich uživatel stále u sebe. Mnoho firem se proto rozhodlo vytvořit si vlastní mobilní aplikaci na míru jejich potřebám.

Některé projekty chtějí získat konkurenční výhodu a umožnit zákazníkům využití funkcí telefonu (foťák, GPS, senzory) pro zlepšení uživatelské zkušenosti a interakce. Jiné mobilní app se zaměřují na offline dostupnost nabízených služeb a další zase zefektivňují interní procesy v rámci jednoduchého použití vlastního softwaru na jakémkoliv telefonu. Aplikací je celá řada a možnosti jejich využití jsou téměř neomezené.

S čím vám mobilní aplikace mohou pomoci?

Adv icon1

realizace prodejů

Adv icon1

zlepšení komunikace

Adv icon1

podpora vašeho businessu

Adv icon1

konkurenční výhody

Adv icon1

komplexní řešení

Adv icon1

a mnoho dalšího

Mobilní aplikace vám nejen jako majitelům, ale i jako uživatelům, mohou přinést celou řadu funkcí. Ať už se rozhodnete aplikaci využívat pro interní účely firmy (např. skladové aplikace, interní systémy…) nebo budou sloužit jako produkt, vždy dokáží nabídnout řešení přesně toho, co budete od softwaru potřebovat.

img 2

Kolik stojí mobilní aplikace?

Zákazníci se nás na schůzkách často ptají, kolik stojí vývoj vlastní mobilní aplikace. Bez znalosti konkrétního poptávaného řešení na tuto otázku nelze přesně odpovědět, aplikace totiž může stát stovky tisíc i několik milionů. Vždy je důležité vědět cíl a požadované funkce, se vším ostatním vám rádi můžeme pomoci my. Naprosto ale chápeme, že otázka ceny je klíčovým parametrem v rámci vašeho rozhodování, a proto v rámci nabídky „Analýza zdarma“ s vámi projdeme poptávané řešení a zkusíme funkce – tedy i cenu stanovit přesně. Více se tématu ceny vývoje mobilních aplikací věnujeme zde.

img 2

Jak probíhá vývoj mobilních aplikací?

Druhou nejčastější otázkou našich zákazníků je „Jak takový vývoj probíhá?“. Vždy se snažíme ke každému projektu přistupovat individuálně a plně reflektovat potřeby a požadavky zákazníka, obecně ale aplikujeme léty ověřený postup založený na získání maxima informací o zamýšleném řešení. Následně se věnujeme tvorbě prototypu, samotnému vývoji, který probíhá v úzké spolupráci se zadavatelem, až po testování a následnou podporu. Nikdy vás na nic nenecháme samotné, naši profesionální analytici a projektoví manažeři mají za sebou stovky projektů a rádi pomohou i vám. Chcete o celkovém postupu vědět více? Podívejte se na náš přehledný článek, který shrnuje postup vývoje softwaru do sedmi zásadních bodů.

Realizovali jsme už více než 1000 projektů.

Mobilní aplikace pro Android i iOS vyvíjíme už od roku 2003. Za tu dobu jsme zrealizovali mnoho úspěšných projektů.

Neváhejte nás kontaktovat

Zvažujete vývoj vlastní aplikace?

Pokud vás zajímá cokoliv ohledně vývoje softwaru, neváhejte se na nás obrátit.

Tadeáš Matoušek

Tadeáš Matoušek

Obchodní ředitel

Klávesnicemi našich programátorů už prošly milióny řádků kódu. Jejich kvalitu potvrzuje náš neustálý růst a několik set spokojených zákazníků. Pokud hledáte firmu, která vás nasměruje, poradí a následně vyvine kvalitní mobilní aplikaci, jste tu správně.

+420 739 299 568
[email protected]

Bezplatná analýza