Přejít na úvod

Vývoj mobilních aplikací na iOS

V dnešním digitálně propojeném světě se chytré mobilní telefony a tablety staly nedílnou součástí našeho života. Průměrný uživatel tráví na svém smartphonu přes čtyři hodiny denně, a tato moderní zařízení nám otevírají dveře k nepřebernému množství aplikací, které nás spojují, informují, baví a usnadňují mnohé každodenní úkony. V následujícím článku se zaměříme na specifika vývoje aplikací pro operační systém iOS.

Intro img

Úvodem

Jak vznikla společnost Apple a co přinesl příchod App Store?

V roce 1976 založili Steve Jobs, Ronald Wayne a Steve Wozniak známou společnost Apple, která v současné době nabízí svým klientům širokou škálu elektroniky, včetně produktů jako MacBook, iPhone, a iPad. Spolu s prvním iPhone v roce 2007 byl také představen operační systém iOS, který je navržen tak, aby měl intuitivní uživatelské rozhraní, širokou škálu funkcí a nabídek, a byl jednoduchý a spolehlivý. Do následujícího roku 2008, byli uživatelé omezeni pouze na využívání předinstalovaných aplikací od společnosti Apple, ale s příchodem App Store bylo vývojářům umožněno sdílet své aplikace v tomto obchodu. V roce 2022 disponoval obchod App Store přes 1,7 milionem aplikací, které si uživatelé po celém světě mohli stáhnout.

img 2

Proč chtít vlastní iOS mobilní aplikaci?

Vlastní iOS mobilní aplikace může být pro vaši firmu strategickou investicí. Uživatelé zařízení Apple jsou často vnímáni jako zákazníci s vyšší kupní silou a loajalitou k značce, což přináší příležitost cílit na atraktivní segment trhu. Navíc, aplikace pro iOS jsou známé svou plynulostí, stabilním výkonem a vynikajícím uživatelským prostředím na všech zařízeních, což zvyšuje šance na pozitivní uživatelské recenze a zlepšuje obraz vaší značky. S vlastní aplikací získáváte přímý marketingový kanál, který umožňuje efektivně komunikovat s vašimi zákazníky, poskytovat personalizovaný obsah a zároveň získávat cenná data o uživatelském chování. Ať už se jedná o zvýšení prodeje, zlepšení zákaznického servisu nebo posílení vaší značky, vlastní iOS aplikace může být klíčem k dosažení těchto cílů.

img 2

Hybridní vývoj: Jedním kódem pro pro iOS i Android

Výše popsaný odstavec představuje nativní způsob programování, což je přístup, kdy jsou aplikace vyvíjeny specificky pro každou platformu (operační systém) zvlášť. Tento přístup je obecně považován za nákladnější a časově náročnější, protože vyžaduje oddělené vývojové cesty pro iOS a Android. Jako alternativa k tomuto přístupu se nabízí hybridní vývoj, který může být efektivnější cestou, zejména pokud hledáte rychlejší nasazení na trh a efektivnější využití rozpočtu. Hybridní aplikace, vytvořené pomocí nástrojů jako React Native, Flutter, Xamarin nebo jeho nástupce .NET MAIU umožňují vývojářům psát kód jednou a nasadit ho na obou platformách, což může značně snížit celkové náklady na vývoj a údržbu aplikace.

Více se tomuto tématu věnujeme v naší rozsáhlé brožuře „Vývoj mobilních aplikací na míru„.

img 2

Zvládnete to sami?

Vývoj aplikace pro Apple zařízení je náročný úkol, který vyžaduje nejen znalost specifického programovacího jazyka, ale také porozumění všem důležitým směrnicím a standardům, které Apple stanovuje pro aplikace v App Storu. Před tím, než se sami pustíte do samostatného vývoje iOS aplikace, je třeba zvážit několik důležitých aspektů. Nicméně, vývoj aplikací pro iOS je časově náročný a vyžaduje předchozí zkušenosti s programováním nebo vývojem aplikací.

Pokud tyto dovednosti nemáte, může být vhodnější obrátit se na profesionální vývojářskou firmu, která se specializuje na vývoj aplikací pro operační systém iOS.

Další informace

V rámci tohoto tématu doporučujeme prostudování dalších článků.

Výběr toho správného dodavatele je zásadním krokem k úspěchu. ikona

Výběr toho správného dodavatele je zásadním krokem k úspěchu.

Jak vybrat dodavatele vývoje mobilních aplikací.
Správně sestavená poptávka vám dokáže ušetřit mnoho času i peněz. ikona

Správně sestavená poptávka vám dokáže ušetřit mnoho času i peněz.

Jak napsat správnou poptávku.
Zvažte možnost využití webových aplikací. ikona

Zvažte možnost využití webových aplikací.

Porovnání mobilních a webových aplikací.

Analýza iOS aplikací

Máte nápad, ale neznáte cenu cenu vývoje iOS aplikace?

Pokud zvažujete, že si pořídíte vlastní iOS aplikaci, jistě vás dopředu bude zajímat její cena i doba vývoje. Zkuste využít naší bezplatné a nezávazné profesionální analýzy, v rámci které vám na míru sestavíme reálný rozpočet a představíme i další důležité aspekty vývoje. Požádat o ni můžete zde.

Případové studie

Naše aplikace, které běží na iOS

Vývoji mobilních aplikací na Android i iOS se věnujeme už řadu let. Na kontě máme přes tisícovku úspěšně dokončených projektů.

Kontakt

Hledáte vývojáře vaší iOS aplikace? Jsme tu pro vás.

Tadeáš Matoušek

Tadeáš Matoušek

Obchodní ředitel

Pracuji v MEMOSu již více než pět let a během té doby jsem se podílel na vývoji pro stovky klientů. Kromě svých obchodních aktivit se také částečně věnuji řízení samotných projektů a jsem připraven pomoci s nalezením vhodného IT řešení pro vaši firmu. Díky své zkušenosti a odbornosti mohu přispět k úspěšnému průběhu vývoje a pomoci vám dosáhnout vašich cílů. Neváhejte mě kontaktovat a společně najdeme nejlepší řešení pro vaše potřeby.

+420 739 299 568
[email protected]

Poptat analýzu zdarma