Přejít na úvod

Outsourcing vývojářů softwaru: Proč přejít k externí spolupráci namísto interního týmu

Potřebuje vaše společnost software na míru? Nemáte svůj vlastní IT tým, a nebo je natolik vytížený, že nezvládne další velmi náročné projekty? Pak je nejlepší zvolit si spolupráci s externí firmou, která celý vývoj udělá za vás. My v MEMOS Software již přes dvacet let tvoříme kvalitní software a aplikace podle představ našich klientů, a jsme připraveni v rámci outsourcingu vytvořit software i pro vás.

Intro img

1. Firma nemusí zakládat svůj vlastní IT tým zkušených vývojářů

Jedním z největších přínosů outsourcingu vývoje softwaru je úspora nákladů a času spojená s vytvářením a provozem interního IT týmu. Nábor kvalifikovaných vývojářů a jejich zaškolení může být časově i finančně náročné. Outsourcing tuto zátěž odstraní tím, že celý vývojový proces je svěřen externí společnosti, která již má potřebné kapacity a zkušenosti. Tím pádem se podnik může soustředit na svou hlavní obchodní činnost, aniž by se musel věnovat vedlejším činnostem, jako je řízení IT projektů.

2. Po ukončení projektu není potřeba řešit další osud zaměstnanců

Když firma dokončí projekt pomocí externího dodavatele, nemusí se zatěžovat otázkami o tom, co dál s lidmi, kteří by na projektu pracovali, pokud by byl vyvíjen interně. To je praktické zejména pro projekty s krátkou životností nebo jednorázové zakázky, po jejichž dokončení by bylo složité najít pro interní tým další uplatnění.

3. Možnost vybrat si dodavatele s konkrétními dovednostmi a zkušenostmi

Když firma outsourcuje vývoj softwaru, může si vybrat dodavatele, který je expertem právě na ten typ práce, kterou potřebuje. Eliminuje se tak nedostatek zkušeností a čas nutný na zaškolení interního týmu. Určitě totiž neplatí, že každý "ajťák" zvládne vyvinout cokoliv. V rámci vývoje totiž existuje řada technologií, jazyků i specializací, které vyžadují určité znalosti a zkušenosti.

4. Externí společnost pracuje na vývoji intenzivně a pokud je potřeba, využije k práci více svých vývojářů najednou

Outsourcing poskytuje flexibilitu ve využití lidských zdrojů. Externí společnosti, specializující se na vývoj softwaru, mohou v případě nutnosti operativně na vývoj daného projektu nasadit více vývojářů a tím výrazně urychlit celý proces. Tato agilita a schopnost rychle reagovat na požadavky klienta je jednou z klíčových výhod outsourcingu.

5. Snazší cenový odhad, kdy je cena za vývoj stanovena dopředu podle náročnosti vývoje

Poslední, ale neméně důležitou výhodou je snazší finanční plánování. Při outsourcingu je cena stanovena předem, což umožňuje lepší kontrolu nad rozpočtem. U interního týmu je těžší předpovědět, kolik času a zdrojů bude vývoj skutečně vyžadovat.
img 2

Na co si při outsourcingu vývoje softwaru dát pozor?

Jestliže přemýšlíte o outsourcování vývoje softwaru, neměli byste přehlížet důležitost pečlivého výběru dodavatele. Začněte tím, že si jasně definujete svá kritéria a cíle projektu. Poté se ujistěte, že vybraný dodavatel nejenže disponuje potřebným technologickým know-how, ale také je schopen splnit vaše konkrétní požadavky a očekávání. Další tipy, jak jak při výběru dodavatele vašeho IT neudělat chybu, si přečtěte v našem speciálu zde.

Ve svém článku se outsourcingu věnuje i portál LABA.

img 2

Kolik stojí outsourcing IT?

Cena vývoje softwaru na míru se odvíjí od mnoha faktorů, jako je náročnost, rozsah a požadované funkce projektu. Každý software je jedinečný, a proto nelze bez konkrétních informací stanovit cenový odhad. My v MEMOSu chápeme, že cena pro každého zákazníka představuje důležitý faktor při výběru dodavatele, a proto nabízíme analýzu vašeho nápadu zcela zdarma. Zažádat si o ni můžete přímo u našeho obchodního ředitele Tadeáše Matouška

img 2

IT outsourcing v Praze, Brně i Olomouci

Přemýšlíte-li o vývoji vlastního softwarového řešení, zamyslete se, zda vám postačí interní tým, nebo zvolíte externího dodavatele. Pokud se rozhodnete pro outsourcing vývoje softwaru, získáte tak prostor pro řešení dalších aspektů vašeho podnikání. My v MEMOSu jsme vždy připraveni vám s vývojem pomoci.

Jsme tu pro vás

Zvažujte outsourcing? Kontaktujte nás.

Tadeáš Matoušek

Tadeáš Matoušek

Obchodní ředitel

Kontaktujte mě a pojďme společně vymyslet řešení, které bude přesně na míru vašich potřeb.

+420 739 299 568
[email protected]

Získejte analýzu zdarma