Přejít na úvod

Vývoj IoT řešení

Internet věcí (anglicky Internet of Things, zkratka IoT) přináší skvělé příležitosti pro rozvoj podnikání. Díky propojení fyzických zařízení a softwaru prostřednictvím internetu lze vytvořit produkt, který přinese užitek zákazníkům, či pomůže automatizovat a inovovat vlastní firemní procesy. IoT řešení tak umožňují úsporu nákladů nebo realizaci zcela nových podnikatelských záměrů.

Intro img

Chytrá zařízení mění firmy i domácnosti

Možnosti Internetu věcí (IoT)?

Adv icon1

Monitoring skladových zásob, meteorologických podmínek a řady dalších hodnot

Adv icon1

Automatizace výroby a dalších firemních procesů

Adv icon1

Technologie otevírající nové obchodní příležitosti

IoT představuje revoluční technologický koncept spočívající v propojení fyzických objektů s internetem, umožňující jim vzájemnou komunikaci a výměnu dat. To znamená, že běžné předměty, od domácích spotřebičů až po průmyslová zařízení, jsou vybaveny senzory a čipy, které je propojují do jedné inteligentní sítě. Využití této technologie má velmi velký rozsah možností a její integraci mohou ocenit zástupci různých oborů.

U nás v softwarové firmě MEMOS se vývoji IoT technologií věnuje samostatný a velmi zkušený tým expertů, kteří mají zkušenosti s realizací desítek projektů pro zákazníky z celého světa. Pokud hledáte stabilního partnera v oblasti vývoje IoT, neváhejte nás kontaktovat.

img 2

Zajímavost o IoT

Termín „Internet věcí“ (IoT) byl poprvé použit v roce 1999 Kevinem Ashtonem, který byl v té době pracovníkem výzkumného oddělení společnosti Procter & Gamble. Ashton použil tuto frázi k popisu konceptu, kde by fyzické objekty mohly být propojeny pomocí senzorů a RFID (Radio Frequency Identification) čipů, což by umožnilo sledovat a řídit tyto objekty bez přímé lidské interakce. Nicméně, myšlenka propojených zařízení a jejich schopnost vzájemné komunikace sahá až do raných 80. let. V té době byly výzkumy a experimenty zaměřeny na vytváření sítí, kde by různá zařízení mohla komunikovat a spolupracovat. Postupem času, s rozmachem internetu, se začala myšlenka propojení fyzických objektů více rozvíjet, až vedla k vzniku konceptu IoT. Název „Internet věcí“ vystihuje podstatu tohoto konceptu, kde běžné objekty jsou propojeny pomocí internetových technologií, což umožňuje jejich vzájemnou komunikaci a sdílení dat. Termín zdůrazňuje, že stejně jako lidé mohou komunikovat přes internet, i zařízení mohou navzájem interagovat a vytvářet tak chytré a efektivní systémy. Tato koncepce se stala základem pro technologický pokrok, který dnes zažíváme v oblasti Internetu věcí.

IoT řešení nachází využití napříč nejrůznějšími obory.

Využití IoT

IoT zařízení v chytrých domácnostech jsou dobře známé i široké veřejnosti. Do firemního prostředí si však stále častěji nachází cestu i zařízení měřící teploty potravin a materiálů, monitorující stav skladových zásob, pohyb firemních vozů, a mnoho dalších.

Průmysl ikona

Průmysl

Zdravotnictví ikona

Zdravotnictví

Chytré domácnosti ikona

Chytré domácnosti

Zemědělství ikona

Zemědělství

Logistika ikona

Logistika

Finanční sektor ikona

Finanční sektor

Naše práce

Prohlédněte si, jak naše IoT řešení pomáhají ve firmách, a nechte se inspirovat.

KONTAKT

Kontaktujte nás

Máte nápad jak využít IoT ve vašem podnikání? Ozvěte se nám. Rádi s vámi vše probereme.

Tadeáš Matoušek

Tadeáš Matoušek

Obchodní ředitel

Pokud zvažujete pořízení IoT technologie na míru do vašeho podnikání, neváhejte mě kontaktovat. Na nezávazné schůzce můžeme projít vaše představy a očekávání.

+420 739 299 568
[email protected]

Poptat nezávaznou analýzu