Vývoj IoT řešení

Tvoříme internet věcí na míru vašemu podnikání

Co je to IoT?

Internet věcí (anglicky Internet of Things, zkratka IoT) přináší skvělé příležitosti pro rozvoj podnikání.

Ikona

Automatizace výroby a dalších firemních procesů

Ikona

Monitoring skladových zásob, meteorologických podmínek a řady dalších hodnot

Ikona

Technologie otevírající nové obchodní příležitosti

Díky propojení fyzických zařízení a softwaru prostřednictvím internetu lze vytvořit produkt, který přinese užitek zákazníkům, či automatizovat a inovovat vlastní firemní procesy. IoT řešení tak umožňují úsporu nákladů nebo realizaci zcela nových podnikatelských záměrů.

Využití IoT

IoT řešení nachází využití napříč nejrůznějšími obory.

Ikona

Průmysl

Ikona

Zdravotnictví

Ikona

Chytré domácnosti

Ikona

Zemědělství

Ikona

Logistika

Ikona

Finančnictví

IoT zařízení v chytrých domácnostech jsou dobře známé i široké veřejnosti. Do firemního prostředí si však stále častěji nachází cestu i zařízení měřící teploty potravin a materiálů, monitorující stav skladových zásob, pohyb firemních vozů, a mnoho dalších.

Naše práce

Prohlédněte si, jak naše IoT řešení pomáhají ve firmách, a nechte se inspirovat.

Einhell

Vzdálené ovládání robotických sekaček

Pro klienta jsme vytvořili mobilní i webovou aplikaci, přičemž ta mobilní funguje jako plnohodnotný nástroj pro snadné ovládání sekačky, zatímco hlavním účelem webové aplikace je administrace účtů a zařízení. Mobilní aplikaci jsme vytvořili pomocí platformy Xamarin s využitím technologií .NET a C#. Vytvořená aplikace tak byla přímo kompatibilní s operačními systémy iOS a Android, což urychlilo dokončení celého projektu. Mobilní aplikace komunikuje se sekačkou pomocí Bluetooth připojení. Data o činnosti sekačky, ať už se jedná o její stav, úkoly, plánování nebo statistiky, se následně synchronizují se serverem. Při vývoji webové aplikace jsme pracovali s technologií Vue.js pro frontend a .NET Core pro backend. Webová aplikace má propracovanější administrátorskou část. Obzvlášť pro servisní techniky a administrátory. Hlavním uživatelským účtem disponuje pochopitelně majitel sekačky, který může udělovat oprávnění s omezenými právy dalším účtům, například členům domácnosti nebo servisním technikům. Při případném prodeji sekačky pak lze naopak oprávnění původního majitele vymazat.

Anitra

Vědecké IoT zařízení pro sledování pohybu zvířat

Vyvinuli jsme chytrá zařízení (tzv. loggery), která sbírají a odesílají data z celého světa prostřednictvím GSM. Díky solárním panelům jsme dosáhli vynikající výdrže a soběstačnosti, zatímco nízká hmotnost umožňuje využívání i pro malá zvířata. Zajistili jsme také firmware, který naše zařízení oživil. Nakonec jsme vyvinuli spolehlivou aplikaci umožňující vědcům shromažďovat a vyhodnocovat veškerá data, která ke své práci potřebují.

Sdílení koloběžek

Software pro sdílení vozů a koloběžek

Vyvinuli jsme systém, který využívá vlastní API, server v cloudu MS Azure, administrační web, a hlavně mobilní aplikaci, která umožňuje snadné sdílení koloběžek, chopperů i vozů prostřednictvím jednoho účtu. V závislosti na nahraných dokumentech (např. řidičského průkazu) automaticky rozšiřuje oprávnění na motocykly či osobní vozy. Díky tomu se všechny dopravní prostředky, pro která má daný uživatel oprávnění, zobrazují v reálném čase na mapě. Systém nabízí možnost rezervace, odemykání zařízení mobilem a další pokročilou funkcionalitu, která je pro tento typ služby nezbytná.  Uživatel si může zobrazit například informace o konkrétním prostředku (stav baterie atd.) nebo spustit zvukový signál, aby zařízení snadno našel. Vidí také historii jízd a plateb. Aplikace funguje jak v módu pro koncového zákazníka, tak i v zobrazení pro zaměstnance, který spravuje a dobíjí sdílená zařízení. Zaměstnancům je pak možné zadávat úkoly přímo skrz aplikaci. 

ADUCID

IoT prezentační zámek

Vytvořili jsme prototypové zařízení ve tvaru zámku, webovou aplikaci pro správu zařízení a IoT server. Do této platformy jsme integrovali zabezpečení pomocí technologie ADUCID, vytvořili registraci a přihlášení uživatele a umožnili předání oprávnění k zámku dalším uživatelům. Hardware zámku je založen na systému na čipu ESP32 vybaveným WiFi a Bluetooth konektivitou, doplněný GSM modemem SIMCOM, LCD displejem a napájený z integrovaného Li-Ion akumulátoru. Součástí je barevná světelná signalizace a spínací relé. Zámek autonomně komunikuje s vytvořeným IoT serverem, který ověřuje oprávnění k přístupu. Uživatel se pro odemčení IoT zámku identifikuje pomocí aplikace PEIG, konkrétně načtením QR kódu zobrazeným na displeji zámku. Zámek pak signalizuje úspěšné či neúspěšné odemčení barevným světlem. Webová aplikace využívá Vue.Js a Asp.Net, IoT server běží na .Net frameworku a aplikace zámečku je psaná v C++ s použitím technologie Arduino.

KONTAKT

Kontaktujte nás

Icon

Máte nápad jak využít IoT ve vašem podnikání? Ozvěte se nám. Rádi s vámi vše probereme.

    Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle GDPR