Xamarin

Xamarin je open-source framework pro vývoj mobilních aplikací vlastněný společností Microsoft. Nabízí možnost psát kód jednou a sdílet ho mezi různými platformami a umožňuje využívání všech výhod frameworku .NET – jeho knihovny, nástroje či bezpečnostní funkce.

 

 

Zjistili jste něco nového?
Sdílejte na sociálních sítích

Kde jsme použili Xamarin?

Podívejte se na příklady

Einhell

Chytrá čerpadla na vodu

Naši vývojáři vytvořili software jak přímo do GSM modulu, tak pro mobilní aplikaci. Mikročip v pumpě předává do telefonu informace o teplotě vody a okolního prostředí, o průtoku či tlaku. Při spojování aplikace a pumpy uživatel prochází registračním procesem, při kterém je nutné aktivovat eSIM.  Čerpadlo nabízí 4 režimy provozu. Nejjednodušší je manuální režim, který pracuje po zapnutí přes aplikaci nebo tlačítko na samotné pumpě a po provedení stejné činnosti pracovat přestává. Další možností je režim časového plánu, kde se dá snadno nastavit, od kdy do kdy má být čerpadlo v provozu. Automatický režim funguje tak, že po zapnutí pumpa natlakuje potrubí, a poté kontroluje úbytek tlaku. Při příliš vysokém tlaku se dokáže automaticky vypnout. Čtvrtý a poslední je Smart režim, ve kterém pumpa pozná, kdy má být v provozu, a to podle dat z nedávného používání. Kalkuluje s běžným časovým plánem, s počasím (výpary vody ze země po dešti) nebo s tím, zda uživatel vodu používal i mimo běžný časový plán.  Mobilní aplikaci pro Einhell naši vývojáři vytvořili už dříve, a to na ovládání robotických sekaček. Teď ji upravili tak, aby si uživatel mohl přidat i chytrou pumpu. V ní lze jednoduše zvolit právě požadovaný režim. S aplikací se pracuje velice snadno, její design je přehledný a jasný. Při jejím vývoji naši vývojáři pracovali v programovacím jazyce C# a využili framework Xamarin, který jim umožnil jednotný vývoj pro Android i iOS. 

Zažijkraj.cz

Turistická mobilní aplikace

Pro klienta jsme vyvinuli mobilní aplikaci, do které se lze jednoduše přihlásit pomocí účtu na Facebooku nebo Apple ID – záleží na operačním systému smartphonu. Stěžejním obsahem aplikace jsou výlety, které lze vyhledávat dle krajů nebo přímo na interaktivní mapě ČR. Výlety obsahují popis destinace, možnosti dopravy, cestovatelské výzvy, a řadu veřejných i soukromých uživatelských hodnocení. Od celkového hodnocení výletu, náročnosti, počasí, útraty, slovního hodnocení, soukromého deníku, až po možnost nahrávání fotek z výletu. Mobilní aplikaci lze používat i bezplatně, ovšem VIP uživatelům se otevírají všechny dostupné cestovatelské výzvy a další skryté funkce. Pro platby za předplatné prémiového účtu verze pro Android využívá platební bránu GoPay, zatímco iOS používá Apple Pay. Aplikace díky tomu vůbec nepracuje s platebními údaji uživatelů. Pouze si jednou měsíční vyžádá a ověří platbu. Pro klienta je důležitá také webová aplikace, která slouží pro správu výletů a dalšího obsahu (ocenění za splněné výzvy, fotosoutěže a podobně), administraci uživatelských účtů, nastavení reklamy v aplikaci nebo odesílání FMC notifikací s možností demografického cílení na uživatele.

Sdílení koloběžek

Software pro sdílení vozů a koloběžek

Vyvinuli jsme systém, který využívá vlastní API, server v cloudu MS Azure, administrační web, a hlavně mobilní aplikaci, která umožňuje snadné sdílení koloběžek, chopperů i vozů prostřednictvím jednoho účtu. V závislosti na nahraných dokumentech (např. řidičského průkazu) automaticky rozšiřuje oprávnění na motocykly či osobní vozy. Díky tomu se všechny dopravní prostředky, pro která má daný uživatel oprávnění, zobrazují v reálném čase na mapě. Systém nabízí možnost rezervace, odemykání zařízení mobilem a další pokročilou funkcionalitu, která je pro tento typ služby nezbytná.  Uživatel si může zobrazit například informace o konkrétním prostředku (stav baterie atd.) nebo spustit zvukový signál, aby zařízení snadno našel. Vidí také historii jízd a plateb. Aplikace funguje jak v módu pro koncového zákazníka, tak i v zobrazení pro zaměstnance, který spravuje a dobíjí sdílená zařízení. Zaměstnancům je pak možné zadávat úkoly přímo skrz aplikaci.