Vzdálené ovládání robotických sekaček

Dálkové ovládání pomocí mobilní aplikace

Plánování a statistiky

Administrace uživatelských účtů i jednotlivých zařízení

Výzva

Výrobce a prodejce zahradní techniky Einhell rozšiřoval sortiment o robotické sekačky na trávu a potřeboval vyvinout mobilní aplikaci, která by umožnila jejich ovládání na dálku. Součástí řešení mělo být i administrační prostředí pro správu jednotlivých zařízení.

Mezi konkrétní požadavky patřila například správa uživatelských oprávnění pro ovládání sekačky, plánování jednotlivých úkonů i ovládání sekačky v reálném čase, zobrazení aktuálního stavu sekačky či detekce případného chybového stavu sekačky a další.

Logo
  • Ovládání sekačky na dálku pomocí přímých povelů v prostředí mobilní aplikace
  • Detailní plánování pracovní doby a rozdělení plochy na jednotlivé zóny
  • Intuitivní a jednoduché ovládání
  • Možnost ovládat několik sekaček najednou v jednom uživatelském účtu
  • Přiřazování oprávnění dalším uživatelům
  • Sledování statistik (vzdálenost, pracovní doba, opotřebení nožů)

 

Řešení

Pro klienta jsme vytvořili mobilní i webovou aplikaci, přičemž ta mobilní funguje jako plnohodnotný nástroj pro snadné ovládání sekačky, zatímco hlavním účelem webové aplikace je administrace účtů a zařízení.

Mobilní aplikaci jsme vytvořili pomocí platformy Xamarin s využitím technologií .NET a C#. Vytvořená aplikace tak byla přímo kompatibilní s operačními systémy iOS a Android, což urychlilo dokončení celého projektu. Mobilní aplikace komunikuje se sekačkou pomocí Bluetooth připojení. Data o činnosti sekačky, ať už se jedná o její stav, úkoly, plánování nebo statistiky, se následně synchronizují se serverem.

Při vývoji webové aplikace jsme pracovali s technologií Vue.js pro frontend a .NET Core pro backend. Webová aplikace má propracovanější administrátorskou část. Obzvlášť pro servisní techniky a administrátory. Hlavním uživatelským účtem disponuje pochopitelně majitel sekačky, který může udělovat oprávnění s omezenými právy dalším účtům, například členům domácnosti nebo servisním technikům. Při případném prodeji sekačky pak lze naopak oprávnění původního majitele vymazat.


Použité technologie

Galerie

KONTAKT

Сhcete dokonalé řešení
pro svou firmu?

Pattern

Spojte se s námi

Zajímavý fakt

Věděli jste, že v průměru odpovídáme do 3 hodin?

Víte, že se nebojíme žádných výzev?

Víte, že u nás každý den proteče 5-10 litrů kafe?

    Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle GDPR