Přejít na úvod

Mobilní aplikace na Android

Ve světě technologií se staly chytré telefony, tablety i hodinky nedílnou součástí našich životů a mobilní aplikace zaujímají klíčovou pozici. Umožňují nám spravovat finance, bavit se, vzdělávat se a fungují také jako efektivní nástroje v pracovním prostředí. MEMOS Software je jednou z firem, která v tomto odvětví pomáhá klientům s vývojem softwaru na míru. V následujícím článku se podrobněji podíváme na postup vývoje mobilních aplikací na míru pro Android a klíčové faktory, které ho ovlivňují.

Intro img

Úvodem

Android: Operační systém pro chytrá zařízení

Android je operační systém, který byl vyvinut společností Google, a je určený pro chytré telefony, tablety a hodinky a další zařízení. Systém je založený na jádře Linuxu a díky své otevřenosti a přizpůsobivosti je možné jej najít na mnoha zařízeních od různých výrobců. Oficiální obchod, Google Play, nabízí uživatelům možnost stahovat miliony her, knih, aplikací a dalšího obsahu. Tato platforma slouží vývojářům jako hlavní kanál pro distribuci jejich software.

Generování příjmů

Stejně jako u většiny podnikatelských aktivit je i v rámci vlastního mobilního softwaru důležité generovat zisk. To lze skrze několik monetizačních modelů, kterým jsme se podrobněji věnovali v naší brožuře. Může se jednat například o prodej zboží a služeb nebo generování zisku skrze reklamu.

Rozšíření z webového prostředí na mobilní appku

Tvůrce má webovou stránku, na které nabízí své zboží a služby. Nyní chce rozšířit službu i na mobilní zařízení, čímž nabídne zákazníkům pohodlnou možnost realizace nákupu přes telefon. V těchto případech se jedná o podnikatelská aktiva, která se zaměřují na rozšíření na další platformy a posílení zákaznické loajality.

Přechod z offline do online

Dalším důvodem, proč byste mohli chtít vlastní mobilní software, je přechod z offline prostředí (např. kamenné prodejny, knihy,...) do online. Tímto způsobem můžete svým klientům nabídnout nejen produkty a služby prostřednictvím aplikace, ale také přinést řadu výhod, které tradiční platformy neumožňují. Může se například jednat o online soutěže, věrnostní programy či exkluzivní informace.

Mobilní aplikace jako jádro podnikání

V dnešním digitálním světě existuje mnoho aplikací, které jsou uživatelům k dispozici pouze na mobilních zařízeních. Jednou z nich je například Duolingo, jazyková výuková platforma, která je založena čistě na své aplikaci.

Interní firemní softwary

Interní aplikace jsou speciálně vyvinuté výhradně pro vlastní účely podniku a běžný uživatel s nimi obvykle nepřijde do styku, jelikož nejsou dostupné ke stažení v obchodu Google Play.
img 2

Zvládnete to sami?

Víte, že kódování aplikace pro operační systém Android je náročný proces, který vyžaduje určité technické znalosti? Před zahájením vývoje se tedy musíte rozhodnout, zda si aplikaci budete programovat svépomocí (interně), nebo si na její realizaci vyberete externího dodavatele. Jak vybrat tu správnou firmu, která vám se vším pomůže, jsme sepsali zde.

Analýza Android aplikací

Máte nápad, ale neznáte cenu?

Pokud zvažujete, že si pořídíte vlastní Android aplikaci, jistě vás dopředu bude zajímat její cena i doba vývoje. Zkuste využít naší bezplatné a nezávazné profesionální analýzy, v rámci které vám na míru sestavíme reálný rozpočet a představíme i další důležité aspekty vývoje.

Případové studie

Naše aplikace, které běží na Androidu

Vývoji mobilních aplikací na Android i iOS se věnujeme už řadu let. Na kontě máme přes tisícovku úspěšně dokončených projektů.

img 2

Nativně nebo hybridně?

Při rozhodování o tvorbě mobilní aplikace musíte vždy zvážit, jaký typ vývoje zvolíte. Na výběr máte mezi nativním a hybridním přístupem. Jestliže má být váš software speciálně vyvinutý pro operační systém Android, je nativní vývoj vhodným řešením. V rámci tohoto přístupu se typicky využívají programovací jazyky Java a Kotlin, které optimalizují software pro daný systém. Nicméně, jestli má vaše aplikace fungovat napříč různými platformami a chcete ji udělat dostupnou i pro uživatele iOS, je hybridní vývoj tím správným směrem. Hybridní postup je oblíbený díky své univerzalitě, umožňuje totiž vývoj založený na jednom kódování – často za použití moderních technologií, jako je například .NET MAUI.

Kontakt

Hledáte vývojáře vaší Android aplikace? Jsme tu pro vás.

Tadeáš Matoušek

Tadeáš Matoušek

Obchodní ředitel

Pracuji v MEMOS Software již více než pět let a během té doby jsem se podílel na stovkách projektů. Kromě svých obchodních aktivit se také částečně věnuji řízení samotných projektů a jsem připraven pomoci s nalezením vhodného IT řešení pro vaši firmu. Díky své zkušenosti a odbornosti mohu přispět k úspěšnému průběhu vývoje a pomoci vám dosáhnout vašich cílů. Neváhejte mě kontaktovat a společně najdeme nejlepší řešení pro vaše potřeby.

+420 739 299 568
[email protected]

Poptat analýzu zdarma