Prohlédněte si, jak naše
řešení pomáhají ve firmách

Případové studie

Přečtěte si, jaké projekty jsme už realizovali. Rádi vymyslíme inovativní řešení i pro vás.

Langard

Rezervační systém a inteligentní zámek

Vyvinuli jsme webovou aplikaci splňující všechny parametry běžného rezervačního systému. Díky uživatelsky přívětivému designu se v ní velice jednoduše orientuje – jak klientům, tak správcům. Rezervace probíhá klasicky výběrem data v kalendáři, následně si systém vyžádá volbu časového rozmezí, ve kterém klient místnost potřebuje. Půl hodina po skončení každého zamluveného termínu je vyhrazena úklidu. Rezervační systém těchto třicet minut automaticky vyřadí a nenabízí je jako dostupné k zamluvení.   Po dokončení rezervace obdrží objednavatel na e-mailovou adresu unikátní šestimístný pin kód. Při jeho zadání se v dané časy odemkne chytrý zámek na dveřích kanceláře a celý proces je hotový. Stačí na panel (Raspberry Pi) s dotykovým displejem vyťukat správnou číselnou kombinaci. I firmware tohoto zámku vznikl v naší dílně.  Jak je již u nás zvykem, při vývoji back-endu jsme pracovali s .NET Core a front-end tvořili ve frameworku Vue.js.   

Einhell

Chytrá čerpadla na vodu

Naši vývojáři vytvořili software jak přímo do GSM modulu, tak pro mobilní aplikaci. Mikročip v pumpě předává do telefonu informace o teplotě vody a okolního prostředí, o průtoku či tlaku. Při spojování aplikace a pumpy uživatel prochází registračním procesem, při kterém je nutné aktivovat eSIM.  Čerpadlo nabízí 4 režimy provozu. Nejjednodušší je manuální režim, který pracuje po zapnutí přes aplikaci nebo tlačítko na samotné pumpě a po provedení stejné činnosti pracovat přestává. Další možností je režim časového plánu, kde se dá snadno nastavit, od kdy do kdy má být čerpadlo v provozu. Automatický režim funguje tak, že po zapnutí pumpa natlakuje potrubí, a poté kontroluje úbytek tlaku. Při příliš vysokém tlaku se dokáže automaticky vypnout. Čtvrtý a poslední je Smart režim, ve kterém pumpa pozná, kdy má být v provozu, a to podle dat z nedávného používání. Kalkuluje s běžným časovým plánem, s počasím (výpary vody ze země po dešti) nebo s tím, zda uživatel vodu používal i mimo běžný časový plán.  Mobilní aplikaci pro Einhell naši vývojáři vytvořili už dříve, a to na ovládání robotických sekaček. Teď ji upravili tak, aby si uživatel mohl přidat i chytrou pumpu. V ní lze jednoduše zvolit právě požadovaný režim. S aplikací se pracuje velice snadno, její design je přehledný a jasný. Při jejím vývoji naši vývojáři pracovali v programovacím jazyce C# a využili framework Xamarin, který jim umožnil jednotný vývoj pro Android i iOS. 

Einhell

Vzdálené ovládání robotických sekaček

Pro klienta jsme vytvořili mobilní i webovou aplikaci, přičemž ta mobilní funguje jako plnohodnotný nástroj pro snadné ovládání sekačky, zatímco hlavním účelem webové aplikace je administrace účtů a zařízení. Mobilní aplikaci jsme vytvořili pomocí platformy Xamarin s využitím technologií .NET a C#. Vytvořená aplikace tak byla přímo kompatibilní s operačními systémy iOS a Android, což urychlilo dokončení celého projektu. Mobilní aplikace komunikuje se sekačkou pomocí Bluetooth připojení. Data o činnosti sekačky, ať už se jedná o její stav, úkoly, plánování nebo statistiky, se následně synchronizují se serverem. Při vývoji webové aplikace jsme pracovali s technologií Vue.js pro frontend a .NET Core pro backend. Webová aplikace má propracovanější administrátorskou část. Obzvlášť pro servisní techniky a administrátory. Hlavním uživatelským účtem disponuje pochopitelně majitel sekačky, který může udělovat oprávnění s omezenými právy dalším účtům, například členům domácnosti nebo servisním technikům. Při případném prodeji sekačky pak lze naopak oprávnění původního majitele vymazat.

Sdílení koloběžek

Software pro sdílení vozů a koloběžek

Vyvinuli jsme systém, který využívá vlastní API, server v cloudu MS Azure, administrační web, a hlavně mobilní aplikaci, která umožňuje snadné sdílení koloběžek, chopperů i vozů prostřednictvím jednoho účtu. V závislosti na nahraných dokumentech (např. řidičského průkazu) automaticky rozšiřuje oprávnění na motocykly či osobní vozy. Díky tomu se všechny dopravní prostředky, pro která má daný uživatel oprávnění, zobrazují v reálném čase na mapě. Systém nabízí možnost rezervace, odemykání zařízení mobilem a další pokročilou funkcionalitu, která je pro tento typ služby nezbytná.  Uživatel si může zobrazit například informace o konkrétním prostředku (stav baterie atd.) nebo spustit zvukový signál, aby zařízení snadno našel. Vidí také historii jízd a plateb. Aplikace funguje jak v módu pro koncového zákazníka, tak i v zobrazení pro zaměstnance, který spravuje a dobíjí sdílená zařízení. Zaměstnancům je pak možné zadávat úkoly přímo skrz aplikaci. 

ADUCID

IoT prezentační zámek

Vytvořili jsme prototypové zařízení ve tvaru zámku, webovou aplikaci pro správu zařízení a IoT server. Do této platformy jsme integrovali zabezpečení pomocí technologie ADUCID, vytvořili registraci a přihlášení uživatele a umožnili předání oprávnění k zámku dalším uživatelům. Hardware zámku je založen na systému na čipu ESP32 vybaveným WiFi a Bluetooth konektivitou, doplněný GSM modemem SIMCOM, LCD displejem a napájený z integrovaného Li-Ion akumulátoru. Součástí je barevná světelná signalizace a spínací relé. Zámek autonomně komunikuje s vytvořeným IoT serverem, který ověřuje oprávnění k přístupu. Uživatel se pro odemčení IoT zámku identifikuje pomocí aplikace PEIG, konkrétně načtením QR kódu zobrazeným na displeji zámku. Zámek pak signalizuje úspěšné či neúspěšné odemčení barevným světlem. Webová aplikace využívá Vue.Js a Asp.Net, IoT server běží na .Net frameworku a aplikace zámečku je psaná v C++ s použitím technologie Arduino.

Anitra

Vědecké IoT zařízení pro sledování pohybu zvířat

Vyvinuli jsme chytrá zařízení (tzv. loggery), která sbírají a odesílají data z celého světa prostřednictvím GSM. Díky solárním panelům jsme dosáhli vynikající výdrže a soběstačnosti, zatímco nízká hmotnost umožňuje využívání i pro malá zvířata. Zajistili jsme také firmware, který naše zařízení oživil. Nakonec jsme vyvinuli spolehlivou aplikaci umožňující vědcům shromažďovat a vyhodnocovat veškerá data, která ke své práci potřebují.

KLIENTI

Projekty, které se nebojí
být inovativnější

Prohlédněte si, kdo na nás spoléhá.

RECENZE

Co o nás říkají?

Podívejte se na zpětnou vazbu našich spokojených zákazníků

Firmu Memos mohu jedině doporučit. Jejich kvalita, flexibilita, přesnost a rychlost dodání SW, odpovídala zadání domluveného projektu.

So spoločnosťou MEMOS spolupracujem od roku 2017. S ich prácou som natoľko spokojný, že som viac nemal potrebu hľadať inú alternatívu. Oceňujem najmä priateľský prístup, ústretovosť a spoločné riešenie problémov.

S MEMOS Software jsem měl možnost spolupracovat jako zástupce společnosti, pro kterou byla vyvíjena mobilní aplikace a navazující služby, jako webová administrace apod. Perfektní a efektivní spolupráce, příjemné vystupování a přátelská atmosféra.

KONTAKT

Сhcete dokonalé řešení
pro svou firmu?

Pattern

Spojte se s námi

Zajímavý fakt

Věděli jste, že v průměru odpovídáme do 3 hodin?

Víte, že se nebojíme žádných výzev?

Víte, že u nás každý den proteče 5-10 litrů kafe?

    Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle GDPR