Software pro sdílení vozů a koloběžek

Kompletní řešení na míru

Pokročilá funkcionalita

Snadná využitelnost

Výzva

Sdílená ekonomika je rychle rostoucím trendem a její provoz obvykle vyžaduje precizní technologické zázemí. Klient měl zájem o řešení, které by umožnilo poskytovat službu sdílení různých městských dopravních prostředků. Primárně šlo o koloběžky, jejich modifikované verze (tzv. choppery) a také klasická auta. Původní plán počítal jen s vývojem aplikace, která by komunikovala s dodaným zařízením, respektive s jeho IoT modulem a serverem, ale nakonec se jako výhodnější ukázalo vytvoření také serverové části za podstatně nižší náklady, než kolik by stála od dodavatele koloběžek. 

Logo
  • Pomoc při návrhu celkového byznys modelu
  • Uživatelsky pokročilá a atraktivní aplikace
  • Propojení více druhů dopravních prostředků
  • Dodání kompletní softwarové infrastruktury
  • Využití IoT technologií a oživení produktu
  • Interaktivní mapa, přehledy a rezervace
  • Módy pro různé skupiny uživatelů

 

 

Řešení

Vyvinuli jsme systém, který využívá vlastní API, server v cloudu MS Azure, administrační web, a hlavně mobilní aplikaci, která umožňuje snadné sdílení koloběžek, chopperů i vozů prostřednictvím jednoho účtu. V závislosti na nahraných dokumentech (např. řidičského průkazu) automaticky rozšiřuje oprávnění na motocykly či osobní vozy. Díky tomu se všechny dopravní prostředky, pro která má daný uživatel oprávnění, zobrazují v reálném čase na mapě. Systém nabízí možnost rezervace, odemykání zařízení mobilem a další pokročilou funkcionalitu, která je pro tento typ služby nezbytná. 

Uživatel si může zobrazit například informace o konkrétním prostředku (stav baterie atd.) nebo spustit zvukový signál, aby zařízení snadno našel. Vidí také historii jízd a plateb. Aplikace funguje jak v módu pro koncového zákazníka, tak i v zobrazení pro zaměstnance, který spravuje a dobíjí sdílená zařízení. Zaměstnancům je pak možné zadávat úkoly přímo skrz aplikaci. 


Použité technologie

Galerie

KONTAKT

Сhcete dokonalé řešení
pro svou firmu?

Pattern

Spojte se s námi

Zajímavý fakt

Věděli jste, že v průměru odpovídáme do 3 hodin?

Víte, že se nebojíme žádných výzev?

Víte, že u nás každý den proteče 5-10 litrů kafe?

    Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle GDPR