Prohlédněte si, jak naše
řešení pomáhají ve firmách

Případové studie

Přečtěte si, jaké projekty jsme už realizovali. Rádi vymyslíme inovativní řešení i pro vás.

3.ada

Project manager tool pro marketingovou firmu

Pro klienta jsme vyvinuli webovou aplikaci, která přesně vychází z funkcí, které společně s klientem stanovil náš analytik. Cílem bylo výrazně zjednodušit a zpřehlednit proces řízení projektů, a tím zvýšit celkovou efektivitu. Tento PMT (project manager tool) disponuje řadou důležitých funkcí. V levém menu se jedná například o Založení projektu, prostředí pro grafiky, kalkulace, nabídky i objednávky, dodací listy, fakturace a správu společností i uživatelů. Na začátku je samotné založení projektu a přiřazení projektového manažera, který se následně stará o jeho celkové vedení. Další pozicí je grafik, který v rámci svého uživatelského rozhraní vidí poptávané materiály, včetně jejich termínů i doplňujících informací, jako je například globální brandmanuál či specifikace od zákazníka. Poslední pozicí je účetní, který se stará o párování plateb, zapisování faktur i dodacích listů.     Frontend projektu byl realizován za pomoci knihovny Vue.js, backendovou část zajišťovala technologie .NetCore. K provozu bylo zvoleno cloudové prostředí Azure od Microsoftu. Dále bylo využíváno komponent pro tvorbu notifikací, ověření firem skrze API portálu ARES i mailová aplikace SendGrid, která se stará o odesílání emailů skrze portál, bez nutnosti přihlašování do emailové aplikace.   

Langard

Rezervační systém a inteligentní zámek

Vyvinuli jsme webovou aplikaci splňující všechny parametry běžného rezervačního systému. Díky uživatelsky přívětivému designu se v ní velice jednoduše orientuje – jak klientům, tak správcům. Rezervace probíhá klasicky výběrem data v kalendáři, následně si systém vyžádá volbu časového rozmezí, ve kterém klient místnost potřebuje. Půl hodina po skončení každého zamluveného termínu je vyhrazena úklidu. Rezervační systém těchto třicet minut automaticky vyřadí a nenabízí je jako dostupné k zamluvení.   Po dokončení rezervace obdrží objednavatel na e-mailovou adresu unikátní šestimístný pin kód. Při jeho zadání se v dané časy odemkne chytrý zámek na dveřích kanceláře a celý proces je hotový. Stačí na panel (Raspberry Pi) s dotykovým displejem vyťukat správnou číselnou kombinaci. I firmware tohoto zámku vznikl v naší dílně.  Jak je již u nás zvykem, při vývoji back-endu jsme pracovali s .NET Core a front-end tvořili ve frameworku Vue.js.   

MUDr. Václav Durdil

Aplikace pro pacienty se srdečními problémy

Komunikace mezi lékařem a pacientem je v aplikaci Mojesrdce.cz umožněna pomocí chatu nebo videohovoru. Velmi užitečnou funkcí je „automatizovaný rozhovor“. Ta pacientovi nabídne otázky, které předem zvolí samotný lékař, a podle odpovědí zobrazí nejpravděpodobnější diagnózu. Pacient tak rychle zjistí, co ho trápí, a ušetří sobě i svému doktorovi čas. Samozřejmostí je to, že každý pacient při registraci zadává údaje o svém zdravotním stavu, včetně dřívějších lékařských zákroků, medikací a jiných potřebných informací. Díky tomu má vždy lékař vše důležité na jednom místě a ví, s čím pracuje. Aplikaci jsme vyvinuli ve webové a mobilní verzi. Při vývoji webové aplikace naši programátoři pracovali s VueJS pro front-end a s .NET Core pro back-end. Mobilní verze, která je dostupná na zařízeních Apple i Android, byla vytvořena pomocí frameworku Xamarin.

Einhell

Chytrá čerpadla na vodu

Naši vývojáři vytvořili software jak přímo do GSM modulu, tak pro mobilní aplikaci. Mikročip v pumpě předává do telefonu informace o teplotě vody a okolního prostředí, o průtoku či tlaku. Při spojování aplikace a pumpy uživatel prochází registračním procesem, při kterém je nutné aktivovat eSIM.  Čerpadlo nabízí 4 režimy provozu. Nejjednodušší je manuální režim, který pracuje po zapnutí přes aplikaci nebo tlačítko na samotné pumpě a po provedení stejné činnosti pracovat přestává. Další možností je režim časového plánu, kde se dá snadno nastavit, od kdy do kdy má být čerpadlo v provozu. Automatický režim funguje tak, že po zapnutí pumpa natlakuje potrubí, a poté kontroluje úbytek tlaku. Při příliš vysokém tlaku se dokáže automaticky vypnout. Čtvrtý a poslední je Smart režim, ve kterém pumpa pozná, kdy má být v provozu, a to podle dat z nedávného používání. Kalkuluje s běžným časovým plánem, s počasím (výpary vody ze země po dešti) nebo s tím, zda uživatel vodu používal i mimo běžný časový plán.  Mobilní aplikaci pro Einhell naši vývojáři vytvořili už dříve, a to na ovládání robotických sekaček. Teď ji upravili tak, aby si uživatel mohl přidat i chytrou pumpu. V ní lze jednoduše zvolit právě požadovaný režim. S aplikací se pracuje velice snadno, její design je přehledný a jasný. Při jejím vývoji naši vývojáři pracovali v programovacím jazyce C# a využili framework Xamarin, který jim umožnil jednotný vývoj pro Android i iOS. 

ROPID

Mobilní a webová aplikace pro dopravní firmu

Pro dispečink jsme vyvinuli webovou aplikaci, která je uživatelsky přívětivá a jednoduše se s ní pracuje. Díky propojení s Google mapami je viditelná poloha všech vozů, přidělování řidičů k zákazníkům je díky tomu velmi snadné. Zaměstnanci mají k dispozici také rozvrh všech naplánovaných jízd.  S jízdami lze provádět komplexní operace. Není nutné každou objednávku vyřizovat zvlášť, ale jednotlivé jízdy lze slučovat či pracovat s opakovanými nebo zpátečními jízdami. Naši vývojáři při vývoji této aplikace pracovali s .NET pro back-end a s Vue.js pro front-end. Mobilní aplikace Bezba doprava je vyvinutá pro řidiče a asistenty. Najdou v ní přehledný seznam jízd na každý den, přičemž po rozkliknutí konkrétní položky zjistí všechny potřebné informace včetně trasy. Aplikace je dostupná na Google Play. Na její vývoj byl použit Xamarin. 

Hercules

Aplikace pro správu pronájmu autorských práv

Naši vývojáři vytvořili systém, který přesně splnil klientovy požadavky. Jedná se o webovou aplikaci, ve které mají zaměstnanci jasný přehled o všech potřebných datech týkajících se jednotlivých zakázek. Díky jednotnému formátu dat se dá v systému snadno orientovat a dohledat konkrétní kontrakty.  Další velkou výhodou je, že teď firmě chodí notifikace upozorňující na blížící se termín ukončení smlouvy. Zaměstnanci tak mají jistotu, že vše stihnou vyřídit včas a na nic nezapomenou. Při rozkliknutí konkrétního zákazníka a výběru jeho konkrétní značky se zaměstnanci zobrazí report se všemi detaily a jednotlivými kampaněmi.   Pro uživatele je nová aplikace velice přehledná a snadno se s ní pracuje. Vše je logicky rozděleno do různých sekcí, tudíž každý uživatel rychle najde přesně to, co potřebuje.

Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky

Webové stránky evropského předsednictví

Web, který jsme pro Poslaneckou sněmovnu vytvořili, byl hned na začátku podroben velké zkoušce. Dle očekávání se hned po spuštění stránek vyrojilo mnoho pokusů o napadení, ale žádný z nich nebyl úspěšný. Je tomu tak díky bezpečnostním opatřením a vrstvám, které chrání stránky proti útočníkům. Všechny útoky sledujeme a kontrolujeme plynulý chod webu. Během vývoje jsme se zástupci Kanceláře Poslanecké sněmovny konzultovali a postupně upravovali vzhled i funkce webu tak, jak si klient upřesňoval svou představu. Stránky jsou přehledné a pro návštěvníky není složité se na nich orientovat. To platí i pro ty zahraniční, kteří najdou veškerý obsah v angličtině i francouzštině. Kdokoli si tak může přečíst, co předsednictví obnáší, získat potřebné kontakty nebo si ověřit termíny a program nadcházejících akcí. Při vývoji stránek jsme využili WordPress a dali jsme si záležet na tom, aby se našemu zákazníkovi co nejlépe spravovaly. Administraci jsme strukturovali tak, aby byla práce s obsahem webu velice jednoduchá a přehledná.

Fox & Muse

Webová seznamovací aplikace

Naši vývojáři vyvinuli webovou aplikaci Fox & Muse. Při registraci musí každý uživatel vložit údaje ze svého pasu či občanského/řidičského průkazu, čímž systém ověří jejich totožnost. Zároveň zkontroluje jeho trestní rejstřík, aby zamezil registraci lidí, kteří byli například odsouzeni za sexuální obtěžování, a zaručil tím ostatním klientům bezpečnost. Poplatek za registraci lze snadno provést skrze platební bránu Stripe. To platí i pro případné další platby. Výměnou za každý utracený dolar pak aplikace účtům připisuje věrnostní body, které lze dále využít ke koupi luxusního prádla pro ženy, ať už si ho koupí slečna sama, nebo jej dostane od nápadníka.  Součástí aplikace je samozřejmě možnost jednoduše chatovat s ostatními uživateli, ale není problém využít i funkci hovoru či videohovoru. Lze si snadno nastavit do jaké vzdálenosti má seznamka ukazovat lokaci lidí na mapě.  Našemu klientovi jsme naprogramovali i administrační aplikaci, díky níž systém spravuje (nákupy za věrnostní body, blacklisty nevhodných uživatelů apod.). Na vývoj obou aplikací jsme využili technologii Vue.js pro front-end a .NET 6 pro back-end. 

KLIENTI

Projekty, které se nebojí
být inovativnější

Prohlédněte si, kdo na nás spoléhá.

RECENZE

Co o nás říkají?

Podívejte se na zpětnou vazbu našich spokojených zákazníků

Firmu Memos mohu jedině doporučit. Jejich kvalita, flexibilita, přesnost a rychlost dodání SW, odpovídala zadání domluveného projektu.

So spoločnosťou MEMOS spolupracujem od roku 2017. S ich prácou som natoľko spokojný, že som viac nemal potrebu hľadať inú alternatívu. Oceňujem najmä priateľský prístup, ústretovosť a spoločné riešenie problémov.

S MEMOS Software jsem měl možnost spolupracovat jako zástupce společnosti, pro kterou byla vyvíjena mobilní aplikace a navazující služby, jako webová administrace apod. Perfektní a efektivní spolupráce, příjemné vystupování a přátelská atmosféra.

KONTAKT

Сhcete dokonalé řešení
pro svou firmu?

Pattern

Spojte se s námi

Zajímavý fakt

Věděli jste, že v průměru odpovídáme do 3 hodin?

Víte, že se nebojíme žádných výzev?

Víte, že u nás každý den proteče 5-10 litrů kafe?

    Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle GDPR