Kariéra přidejte se k nám

Neustále hledáme programátory, UX a UI designéry, dataře a obchodní zástupce, kteří rozumí softwaru.

Jak to u nás vypadá?Aktuální pozice


Proč pracovat v MEMOS Software?

 • Benefity jinak

  Asi nejde dělat software bez solidního kávovaru. Občerstvení a flexibilní pracovní dobu bereme jako standard. Občas děláme z domova. A když někdo onemocní, tak se z toho nezhroutíme.

 • Zapomeňte na openspace

  Máme nové kanceláře, kde budete mít naprostý klid na práci, ale také místa kde může sdílet s kolegy své znalosti a nápady. Vinohrady a Vršovice jsou nám příjemnější než izolovaný business park.

 • Co si myslíte, nás zajímá

  Když Vás napadne, jak zlepšit pracovního prostředí, nástroje a postupy, sem s tím. Rádi se učíme novým věcem a sdílíme znalosti. Nehrajeme si na armádu a panuje u nás neformální atmosféra.

 • Děláme poctivý software

  Smyslem naší práce je usnadnit ji ostatním – proto vytváříme jednoduchý software. Nemáme rádi zbytečnou byrokracii, složité procesy a struktury. Vše poctivě dotahujeme do úšpěšného konce.


Jak to u nás vypadá


Mám zájem o práci


Naše příběhy

Rádi byste se rozjeli v IT? Prohlédněte si příběhy kolegů, kterým se to podařilo, a ozvěte se nám.

Všechno jsem se naučil praxí. Na průmyslovce jsem se dostal k HTML a JavaScriptu, ale byla to samá teorie. Na programování mě každopádně lákalo, že můžu něco tvořit a vidím výsledek. Moje první pozice byla tester, ale brzo mi začali dávat i složitější úkoly. Analytická práce mě bavila čím dál víc, začal jsem psát stránky, potom i backend a objevil jsem C#. Nejradši dělám webové nebo mobilní aplikace, trochu míň ty desktopové. V Memosu mi vyhovuje různorodost projektů i technologie. Je fajn, že se teď všichni seznámili i s Vue.js a můžeme se lépe doplňovat.

Ondřej Synek
Developer ve společnosti MEMOS Software

Doteď nechápu, jak se to stalo. Jak jsem se stal programátorem. Už na základce mě bavily počítače a chtěl jsem zkusit programování, ale reálně jsem se základy naučil až k maturitě na průmyslovce. Začínal jsem jako tester a vývojářem jsem se rozhodně nestal přes noc. Ta změna byla postupná. Během práce na technické podpoře pro DPD jsem se od jednodušších věcí dostával ke složitějším problémům. Co jsem nevěděl, jsem se snažil učit hlavně sám, doma po večerech a tak. Dnes vyvíjím většinou v .NET, C#, umím JavaScript, naučil jsem se PHP, k vývoji mobilních aplikací využívám Xamarin a teď mi přibylo ještě Vue.js a WPF.

Kryštof Lach
Developer ve společnosti MEMOS Software

Ve dvanácti jsem poprvé zkusil programovat. Podle tutorialu jsem vytvořil jednoduchou aplikaci a prodával ji na YouTube. Jinak jsem samozřejmě hrál Counter-Strike a stal jsem se adminem na jednom serveru. Tam jsem začal psát pluginy do her. I na střední jsem se učil programovat spíš sám a úkoly jsem bral jako opakování. Hned po škole jsem se bál přihlásit do vývojářské firmy, ale v Memosu jsem si to vyzkoušel na nečisto a vzali mě. Teď dělám hlavně webové aplikace, C#, ASP.NET a trochu PHP.

Vojtěch Petřík
Developer ve společnosti MEMOS Software

Asi jste si všimli, že focení není moje hobby. Jako většina lidí jsem se k počítačům dostal přes hry a dostal jsem chuť je i tvořit. Zkoušel jsem se to naučit sám, ale tehdy jsem ještě nerozuměl všemu v tutoriálech. Škola mi dala spíš teorii než zkušenost s vývojem. Tak jsem nastoupil do Memosu jako tester. Psal jsem dokumentaci a postupně jsem se začal hrabat i v kódu. První vlastní projekt jsem vyvíjel pro KONE v MS Access a VBA – s něčím mi poradili kolegové a hodně jsem si toho musel zjistit sám. Dnes dělám hlavně v C# a nejradši řeším desktopové aplikace.

Libor Fridrich
Developer ve společnosti MEMOS Software

"Matika byla na Matfyzu na můj vkus dost divoká, ale odnesl jsem si analytické myšlení, a hlavně začal programovat. Byla to ale spíš jen teorie. MEMOS Software mi dal potřebnou průpravu, abych se programování věnoval naplno. Jako vývojář nejčastěji využívám C#, PHP, JavaScript, SQL a mám na starosti webové i desktopové aplikace."

Šimon Skotnický
Developer v MEMOS Software


Zaujali jsme Vás?

To jsme rádi. Pošlete nám svůj kontakt a motivační dopis si klidně nechte. Všechno si řekneme osobně.