Chytrá čerpadla na vodu

Dálkové ovládání přes mobilní aplikaci

Přívětivý a jednoduchý design

Plánování provozu pumpy

Výzva

S firmou Einhell, jedním z největších světových výrobců zahradní techniky, už spolupracujeme několik let. Nejnovějším projektem  je vývoj chytrých čerpadel na vodu. Tyto GSM pumpy budou první IoT zařízení svého druhu, která Einhell uvede do prodeje. 

Aby se čerpadla dala ovládat na dálku, byla samozřejmě potřeba mobilní aplikace. Mezi funkce aplikace patří například kontrola stavu pumpy nebo plánování doby, kdy bude pumpa v provozu.

Logo
  • Dálkové ovládání přes mobilní aplikaci
  • Plánování doby provozu čerpadla
  • Informace o stavu čerpadla a jeho okolí
  • Výběr ze 4 různých režimů
  • Jednoduchá práce s aplikací

Řešení

Naši vývojáři vytvořili software jak přímo do GSM modulu, tak pro mobilní aplikaci. Mikročip v pumpě předává do telefonu informace o teplotě vody a okolního prostředí, o průtoku či tlaku. Při spojování aplikace a pumpy uživatel prochází registračním procesem, při kterém je nutné aktivovat eSIM. 

Čerpadlo nabízí 4 režimy provozu. Nejjednodušší je manuální režim, který pracuje po zapnutí přes aplikaci nebo tlačítko na samotné pumpě a po provedení stejné činnosti pracovat přestává. Další možností je režim časového plánu, kde se dá snadno nastavit, od kdy do kdy má být čerpadlo v provozu. Automatický režim funguje tak, že po zapnutí pumpa natlakuje potrubí, a poté kontroluje úbytek tlaku. Při příliš vysokém tlaku se dokáže automaticky vypnout. Čtvrtý a poslední je Smart režim, ve kterém pumpa pozná, kdy má být v provozu, a to podle dat z nedávného používání. Kalkuluje s běžným časovým plánem, s počasím (výpary vody ze země po dešti) nebo s tím, zda uživatel vodu používal i mimo běžný časový plán. 

Mobilní aplikaci pro Einhell naši vývojáři vytvořili už dříve, a to na ovládání robotických sekaček. Teď ji upravili tak, aby si uživatel mohl přidat i chytrou pumpu. V ní lze jednoduše zvolit právě požadovaný režim. S aplikací se pracuje velice snadno, její design je přehledný a jasný. Při jejím vývoji naši vývojáři pracovali v programovacím jazyce C# a využili framework Xamarin, který jim umožnil jednotný vývoj pro Android i iOS. 


Použité technologie

C#

Xamarin

 

Galerie

KONTAKT

Сhcete dokonalé řešení
pro svou firmu?

Pattern

Spojte se s námi

Zajímavý fakt

Věděli jste, že v průměru odpovídáme do 3 hodin?

Víte, že se nebojíme žádných výzev?

Víte, že u nás každý den proteče 5-10 litrů kafe?

    Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle GDPR