TypeScript

TypeScript je programovací jazyk od společnosti Microsoft. Jedná se o nadstavbu jazyka JavaScript, rozšiřuje jej o statické typování, což umožňuje programátorům identifikovat a opravit chyby už v rané fázi vývoje. Je také kompatibilní s existujícím kódem psaným v JavaScriptu a je hojně využíván v moderních frameworcích a webových aplikacích.

 

Zjistili jste něco nového?
Sdílejte na sociálních sítích

Kde jsme použili TypeScript?

Podívejte se na příklady

DEXIS

B2B objednávkový portál

B2B portál, který jsme pro DEXIS vytvořili, je napojený na podnikový software K2, takže si pravidelně aktualizuje zásoby produktů či individuální ceníky pro každého firemního zákazníka. Stahování aktuálních dat z K2 probíhá v pravidelných intervalech. Ve webové aplikaci je ale i možnost okamžité manuální synchronizace. Firemní zákazníci mohou k objednávkám přistupovat různými způsoby. K dispozici je možnost tzv. balíčkování na zaměstnance, ve kterém se vytváří objednávky ochranných pomůcek a dalšího zboží pro jednotlivé osoby. Součástí této funkce je sledování rozpočtu na zaměstnance, uživatel tak v košíku vidí, jaký bude rozpočet po dokončení objednávky. Rozpočet pak lze sledovat i na úrovni celé firmy. Balíčkování si také pamatuje preference uživatelů při příští objednávce – např. velikost trička. Objednávky se po dokončení odesílají přímo do K2, příslušní zaměstnanci je tak mohou ihned zpracovávat. Pro PDA je navíc k dispozici i funkce rychlá objednávka, která pracuje se skenerem čárových kódů. Alternativní systém objednávek umožňuje sekce privátní e-shop, ve které zákazníci neobjednávají na zaměstnance ale na celé firemní středisko. Firmy mohou případně využívat tzv. Safetyboxy – automaty s produkty, ze kterých si aplikace stahuje data a stav zásob pak zobrazuje v portálu. V neposlední řadě mohou zákazníci využít i konsignační sklad, a stav zásob si mohou také prohlédnout přímo v prostředí B2B portálu. Součástí aplikace je i řada dalších funkcí včetně reklamací, které si zákazníci mohou přehledně spravovat sami. Důležitá je také administrační sekce, v níž lze přidávat a upravovat firmy, firemní střediska, pracovní linky, pracovní pozice či jednotlivé zaměstnance. O úroveň výš pak je systémový admin, v jehož nastavení lze například kompletně překládat obsah webu do dalších jazyků.

Zažijkraj.cz

Turistická mobilní aplikace

Pro klienta jsme vyvinuli mobilní aplikaci, do které se lze jednoduše přihlásit pomocí účtu na Facebooku nebo Apple ID – záleží na operačním systému smartphonu. Stěžejním obsahem aplikace jsou výlety, které lze vyhledávat dle krajů nebo přímo na interaktivní mapě ČR. Výlety obsahují popis destinace, možnosti dopravy, cestovatelské výzvy, a řadu veřejných i soukromých uživatelských hodnocení. Od celkového hodnocení výletu, náročnosti, počasí, útraty, slovního hodnocení, soukromého deníku, až po možnost nahrávání fotek z výletu. Mobilní aplikaci lze používat i bezplatně, ovšem VIP uživatelům se otevírají všechny dostupné cestovatelské výzvy a další skryté funkce. Pro platby za předplatné prémiového účtu verze pro Android využívá platební bránu GoPay, zatímco iOS používá Apple Pay. Aplikace díky tomu vůbec nepracuje s platebními údaji uživatelů. Pouze si jednou měsíční vyžádá a ověří platbu. Pro klienta je důležitá také webová aplikace, která slouží pro správu výletů a dalšího obsahu (ocenění za splněné výzvy, fotosoutěže a podobně), administraci uživatelských účtů, nastavení reklamy v aplikaci nebo odesílání FMC notifikací s možností demografického cílení na uživatele.

Eldema

Software pro zařízení potravinářské výroby

Uživatelé Rotronic HygroLab se při práci pohybují v prostředí webové aplikace, ke které se lze vzdáleně připojit přes PC nebo tablet. K zařízení lze připojit i USB disk či externí klávesnici a myš pro pohodlnější ovládání. Aplikace umožňuje současně obsluhovat až 4 měřící sondy, ať už ve standardním režimu nebo s využitím rychlejší funkce měření AW Quick. Průběh měření pak lze sledovat na grafu a všechny výsledky měření jsou uchovávány pro pozdější analýzu ve formě dokumentů. Ty lze ve formátu PDF nebo CSV přeposlat e-mailem, ukládat na USB disk či přímo na PC při vzdáleném připojení k aplikaci. Nezbytnou součástí aplikace je nastavení dokumentů, samotného zařízení a v neposlední řadě nastavení uživatelských oprávnění, pro která jsou klíčové uživatelské role. Pro svižnou práci s dokumenty je pak zase důležité automatické pojmenovávání dokumentů v aplikaci i pojmenovávání souborů s dokumenty. V rámci dalšího vývoje pracujeme také na nových funkcionalitách, například na novém způsobu přihlašování do aplikace pomocí Active Directory. To umožní využití vlastních firemních účtů. V aplikaci tak nebude potřeba vytvářet nové uživatelské účty.