Skladový systém pro nemocnice

  • Klient:Nemlog
  • Datum realizace:1. červen 2019

Výzva

Nemlog zásobuje nemocnice zdravotnickým materiálem a díky centralizovanému nákupu umožňuje odběratelům snížit zásoby na minimum a uvolnit finanční prostředky vázané skladováním. Společnost potřebovala vyvinout aplikaci pro zlepšení skladového hospodářství. Jednalo se o systém pro správu nemocničních skladů, který umožní zdravotníkům mít dokonalý přehled o stavu zásob, jejich ceně i dostupnosti jednotlivých položek.

Mockup Skladový systém pro nemocnice

Řešení

Na systému pracovali tři vývojáři - jeden z nich se soustředil na mobilní verzi. Aplikace se skládá ze tří částí a požadavky webového nebo mobilního klienta zpracovává v back endu naprogramované API. Aktuálně jsou všechna data umístěna v cloudovém systému společnosti Microsoft. Program je určen pouze pro zaměstnance nemocnic a správce tamních skladů. Závozníci a další pracovníci využívají vlastní systém. Mobilní verzi jsme nainstalovali na ruční skenery, které využívají operační systém Android. Skener se po naskenování čárového kódu okamžitě propojí se skladovou databází.

Přínos pro zákazníka

Aplikace šetří uživatelům mnoho času i práce. Skladníci museli v minulosti například přepisovat šestnáctimístný kód do tabulek v Excelu. Skenery mohou do budoucna nahradit i mobilní telefony s Androidem, vybavené potřebnou čtečkou specifických čárových kódů. Skenery fungují i offline v případě, že některý nemocniční sklad není v dosahu Wi-Fi nebo jiné sítě. Aplikace dodává neustálý přehled o zásobách konkrétních skladů nemocnic, eviduje jednotlivé položky a jejich množství, dále nákupní a průměrnou cenu, stejně jako celkovou cenu naskladněného materiálu. Jako nadstavba systému vzniká také modul pro objednávku chybějících skladových položek.

Máte zájem o podobné řešení? Napište nám.