CSS

CSS, v češtině známé jako kaskádové styly, je základní technologie používaná pro prezentaci webových stránek. Přes 95% webů bylo vytvořeno pomocí CSS. Umožňuje uživatelům definovat vzhled a výběr prvků na webové stránce. Skládá se ze selektorů a deklarací; selektory označují HTML elementy, které se mají stylovat, a deklarace určují, jak by měl být styl elementů změněn.

Zjistili jste něco nového?
Sdílejte na sociálních sítích

Kde jsme použili CSS?

Podívejte se na příklady

PSA Group/Emil Frey

Aplikace pro správu a prodej vozů

Výsledkem je webová aplikace v anglickém jazyce, kterou si zaměstnanci PSA Group po přihlášení mohou spustit na svém notebooku nebo využít responzivní verzi na tabletu či telefonu. V původní aplikaci chyběly potřebné informace. Vzhledem k tomu, že se zákazník chce více zaměřit na prodej ojetých vozů, potřeboval přehlednou aplikaci s aktuálními stavy, technickými daty a dostupností. Největším vývojářským oříškem bylo překvapivě sjednocení formátů času. Některé státy používají US formát a kvůli tomu docházelo k přehození čísla u měsíců a dnů a databáze vracela chybové hlášky. Nakonec museli vývojáři přistoupit k ignorování lokálního nastavení a natvrdo nastavit CZ formát.

Nemlog

Skladový systém pro nemocnice

Na systému pracovali tři vývojáři, z nichž jeden se soustředil na mobilní verzi. Samotná aplikace se skládá ze tří částí, přičemž požadavky webového nebo mobilního klienta zpracovává v backendu naprogramované API. Aktuálně jsou všechna data umístěna v cloudovém systému společnosti Microsoft. Program je určen pouze pro zaměstnance nemocnic a správce tamních skladů. Závozníci a další pracovníci využívají vlastní systém. Mobilní verzi jsme nainstalovali na ruční skenery s operačními systémy Android. Skener se pak po načtení čárového kódu okamžitě propojí se skladovou databází.

Polycon

Software pro sledování zakázkové výroby

Navrhli a vyvinuli jsme výrobní software pro online sledování výroby na zakázku. Software propojuje veškerá data, týkající se konkrétní zakázky a umožňuje přístup nejen interním pracovníkům, administrátorům, a pracovníkům vývoje a výroby, ale také samotným zákazníkům. Výrobní software jsme rozdělili do několika modulů, které jsou vzájemně propojené – Správa projektu, Správa klientů, Vzorky, Kalkulace a Výroba. V modulu Správa projektu jsou dostupné veškeré informace týkající se každého projektu, jako jsou obecné informace k projektu, výrobní dokumentace, plánování expedice, sledování historie a deník. Modul Vzorky umožňuje kompletní specifikaci parametrů vzorků, které je potřeba vyrobit. Modul Kalkulace usnadňuje přípravu kalkulace výrobku na míru včetně specifikace parametrů pro konečný výrobek, která následně slouží jako poklad pro výrobu. Modul Výroba umožňuje plánování a řízení celé výroby. Z jednotlivých modulů je také možné generovat potřebné tiskové sestavy.