JavaScript

JavaScript je programovací jazyk používaný pro vývoj webových stránek a webových aplikací. Výhodná na něm je schopnost interagovat s uživatelem a měnit obsah stránek dynamicky – to umožňuje vytváření mnoha dalších funkcí. Šikovná je spousta nástrojů a knihoven, které usnadňují práci s JavaScriptem a rozšiřují jeho možnosti.

Další technologie

Zjistili jste něco nového?
Sdílejte na sociálních sítích

Kde jsme použili JavaScript?

Podívejte se na příklady

LeasePlan

Aplikace a podpora pro call centrum

Zjednodušení bylo dosaženo integrováním několika systémů do jednoho dashboardu, který operátorovi poskytuje komplexní přehled, a tím pádem zrychlení řešení typických situací. Aplikace taktéž nově nabízí statistiky a reporty. Obě verze aplikace (desktopová i webová) používají pouze jeden kód a jejich uživatelské rozhraní se proto generuje v reálném čase.

Pernod Ricard

Aplikace modelování prodejů

Změnili jsme formát ukládání dat, provedli refactoring a optimalizovali kód aplikace. Dále jsme upravili posloupnosti obrazovek a začali upravovat vzhled. V neposlední řadě jsme změnili platformu, na které aplikace běžela, a to na Linux.

PSA Group/Emil Frey

Aplikace pro správu a prodej vozů

Výsledkem je webová aplikace v anglickém jazyce, kterou si zaměstnanci PSA Group po přihlášení mohou spustit na svém notebooku nebo využít responzivní verzi na tabletu či telefonu. V původní aplikaci chyběly potřebné informace. Vzhledem k tomu, že se zákazník chce více zaměřit na prodej ojetých vozů, potřeboval přehlednou aplikaci s aktuálními stavy, technickými daty a dostupností. Největším vývojářským oříškem bylo překvapivě sjednocení formátů času. Některé státy používají US formát a kvůli tomu docházelo k přehození čísla u měsíců a dnů a databáze vracela chybové hlášky. Nakonec museli vývojáři přistoupit k ignorování lokálního nastavení a natvrdo nastavit CZ formát.

Edwards Lifesciences

Aplikace pro hodnocení zdravotního stavu

Mobilní aplikaci využívají lékaři namísto tištěných formulářů. Novému pacientovi se v aplikaci založí zdravotní karta uživatele s unikátním ID, a ten následně na tabletu vyplní vstupní formulář. V něm uživatel odpovídá na sadu otázek hodnotících jeho životosprávu a podobné parametry. Jakmile uživatel formulář odešle, aplikace se pomocí API spojí se serverem, a odpovědi jsou tak ihned dostupné ke zpracování. Po zpracování odpovědí aplikace výsledky odesílá na e-mail vyšetřujícímu lékaři, pacientovi, nebo případně lékaři externího zařízení. Při další návštěvě pacient formulář vyplňuje znovu a výsledky se automaticky porovnají s těmi předešlými. Výsledky se v aplikaci ukládají a není tedy potřeba fyzicky skladovat a dohledávat dříve vyplněné formuláře.