B2B objednávkový portál

Automatizace objednávkového procesu

Integrace s podnikovým informačním systémem

Propracovaná administrační sekce

Výzva

Společnost DEXIS je přední B2B distributor pro průmysl a stavebnictví. Působí ve 13 zemích včetně České republiky a Slovenska. DEXIS pro firemní klienty zajišťuje především zásobování ochrannými či hygienickými prostředky pro zaměstnance.

Pro obě strany je klíčem k úspěšné spolupráci rychlý termín dodání a optimalizace skladových zásob. Proto se na nás společnost DEXIS obrátila s projektem B2B portálu, na kterém by si firemní zákazníci objednávali produkty, a postupně by zcela nahradil telefonické a další objednávky. Celý objednávkový proces by se tak měl automatizovat a zrychlit.

Logo
  • Automatizace a zrychlení objednávkového procesu
  • Pravidelná synchronizace dat z podnikového informačního systému
  • Různé způsoby objednávání zboží
  • Aktuální přehled o stavu skladových zásob
  • Propracovaná administrační sekce

 

Řešení

B2B portál, který jsme pro DEXIS vytvořili, je napojený na podnikový software K2, takže si pravidelně aktualizuje zásoby produktů či individuální ceníky pro každého firemního zákazníka. Stahování aktuálních dat z K2 probíhá v pravidelných intervalech. Ve webové aplikaci je ale i možnost okamžité manuální synchronizace.

Firemní zákazníci mohou k objednávkám přistupovat různými způsoby. K dispozici je možnost tzv. balíčkování na zaměstnance, ve kterém se vytváří objednávky ochranných pomůcek a dalšího zboží pro jednotlivé osoby. Součástí této funkce je sledování rozpočtu na zaměstnance, uživatel tak v košíku vidí, jaký bude rozpočet po dokončení objednávky. Rozpočet pak lze sledovat i na úrovni celé firmy. Balíčkování si také pamatuje preference uživatelů při příští objednávce – např. velikost trička. Objednávky se po dokončení odesílají přímo do K2, příslušní zaměstnanci je tak mohou ihned zpracovávat. Pro PDA je navíc k dispozici i funkce rychlá objednávka, která pracuje se skenerem čárových kódů.

Alternativní systém objednávek umožňuje sekce privátní e-shop, ve které zákazníci neobjednávají na zaměstnance ale na celé firemní středisko. Firmy mohou případně využívat tzv. Safetyboxy – automaty s produkty, ze kterých si aplikace stahuje data a stav zásob pak zobrazuje v portálu. V neposlední řadě mohou zákazníci využít i konsignační sklad, a stav zásob si mohou také prohlédnout přímo v prostředí B2B portálu.

Součástí aplikace je i řada dalších funkcí včetně reklamací, které si zákazníci mohou přehledně spravovat sami. Důležitá je také administrační sekce, v níž lze přidávat a upravovat firmy, firemní střediska, pracovní linky, pracovní pozice či jednotlivé zaměstnance. O úroveň výš pak je systémový admin, v jehož nastavení lze například kompletně překládat obsah webu do dalších jazyků.


Použité technologie

Galerie

KONTAKT

Сhcete dokonalé řešení
pro svou firmu?

Pattern

Spojte se s námi

Zajímavý fakt

Věděli jste, že v průměru odpovídáme do 3 hodin?

Víte, že se nebojíme žádných výzev?

Víte, že u nás každý den proteče 5-10 litrů kafe?

    Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle GDPR