PHP

PHP je skriptovací programovací jazyk využívaný převážně pro vývoj webových aplikací. Mezi jeho hlavní výhody patří velká podpora a množství frameworků a knihoven, možnost psát dynamické webové stránky nebo snadná integrace s databázemi. Jeho syntaxe je podobná syntaxi jazyka C, takže není příliš náročné naučit se s ním pracovat.

 

Zjistili jste něco nového?
Sdílejte na sociálních sítích

Kde jsme použili PHP?

Podívejte se na příklady

Pernod Ricard

Aplikace modelování prodejů

Změnili jsme formát ukládání dat, provedli refactoring a optimalizovali kód aplikace. Dále jsme upravili posloupnosti obrazovek a začali upravovat vzhled. V neposlední řadě jsme změnili platformu, na které aplikace běžela, a to na Linux.

Pernod Ricard

Marketingová aplikace

Vývoj webové responsivní aplikace pro marketingové oddělení, ve které je možnost upravovat informace a média o produktech a drincích. Uživatelé si mohou v přehledné hierarchii (brand, značka) upravovat nejen textové detaily produktů (jako je popis nebo název), ale i jejich nahrávat fotky a další marketingové dokumenty ke stažení. Dále je zde správa odkazů na sociální sítě u jednotlivých produktů. Všechny tyto informace se posílají přes zabezpečenou webovou službu z interního serveru a pro zpracování jsou dostupné na veřejných webových stránkách.

Citroën Česká Republika

Fakturační datové toky a distribuce faktur

Naprogramování databázových Microsoft SQL DTS balíčků na import více než deseti druhů textových a csv souborů obsahujících informace o fakturách. Jednotlivé faktury lze editovat ve stávajícím řešení PES2, které jsme realizovali a aktuálně jej spravujeme více než 9 let. Dále jsme realizovali tvorbu samotných faktur do PDF souborů, které se distribuovaly na jednotlivá dealerství značky Citroën (včetně značky DS). K distribuci jsme vytvořili responsivní webovou aplikaci.