MySQL

MySQL je open-source databázový systém nejčastěji používaný při vývoji webových aplikací. Je flexibilní a podporuje mnoho funkcí, například transakční zpracování, replikaci a zálohování dat. Je kompatibilní s mnoha programovacími jazyky a často je využíván v kombinaci s jinými open-source technologiemi.

Zjistili jste něco nového?
Sdílejte na sociálních sítích

Kde jsme použili MySQL?

Podívejte se na příklady

Eldema

Software pro zařízení potravinářské výroby

Uživatelé Rotronic HygroLab se při práci pohybují v prostředí webové aplikace, ke které se lze vzdáleně připojit přes PC nebo tablet. K zařízení lze připojit i USB disk či externí klávesnici a myš pro pohodlnější ovládání. Aplikace umožňuje současně obsluhovat až 4 měřící sondy, ať už ve standardním režimu nebo s využitím rychlejší funkce měření AW Quick. Průběh měření pak lze sledovat na grafu a všechny výsledky měření jsou uchovávány pro pozdější analýzu ve formě dokumentů. Ty lze ve formátu PDF nebo CSV přeposlat e-mailem, ukládat na USB disk či přímo na PC při vzdáleném připojení k aplikaci. Nezbytnou součástí aplikace je nastavení dokumentů, samotného zařízení a v neposlední řadě nastavení uživatelských oprávnění, pro která jsou klíčové uživatelské role. Pro svižnou práci s dokumenty je pak zase důležité automatické pojmenovávání dokumentů v aplikaci i pojmenovávání souborů s dokumenty. V rámci dalšího vývoje pracujeme také na nových funkcionalitách, například na novém způsobu přihlašování do aplikace pomocí Active Directory. To umožní využití vlastních firemních účtů. V aplikaci tak nebude potřeba vytvářet nové uživatelské účty.

PSA

Vyhledávání pneumatik

Formou webové aplikace jsme zpřístupnili databázi všech vyrobených a prodaných vozidel dealerům tak, aby si v ní mohli podle VIN kódu vozidla dohledat všechny kombinace pneumatik vhodné právě pro příslušný vůz. Databáze obsahuje velké množství záznamů, a proto byla nutná optimalizace rychlosti, aby uživatelé dostali údaje okamžitě a nemuseli čekat.

Anitra

Vědecké IoT zařízení pro sledování pohybu zvířat

Vyvinuli jsme chytrá zařízení (tzv. loggery), která sbírají a odesílají data z celého světa prostřednictvím GSM. Díky solárním panelům jsme dosáhli vynikající výdrže a soběstačnosti, zatímco nízká hmotnost umožňuje využívání i pro malá zvířata. Zajistili jsme také firmware, který naše zařízení oživil. Nakonec jsme vyvinuli spolehlivou aplikaci umožňující vědcům shromažďovat a vyhodnocovat veškerá data, která ke své práci potřebují.