Kolik stojí software a jak se tvoří cena aplikace

Dnešní svět už se bez softwaru neobejde. Aplikace a webové stránky využívá stále více lidí po celém světě. Chcete, aby vaše firma nebyla pozadu nebo jste jen dostali výborný nápad na aplikaci? Jste na správném místě. Podívejme se, co obnáší proces vývoje vaší aplikace/webových stran a kolik vás to bude stát.

Je velice důležité vědět, co požadujete. Rozmyslete si dopodrobna, co vaše aplikace musí umět a sepište si, co všechno je pro vás nezbytné. Nejste si jistí? Zeptejte se nás! Rádi vám poradíme. 

Aby mohli vývojáři tvořit, potřebují přesně vědět, jaké funkce má vaše aplikace mít. Stejně to funguje i s určováním ceny. Je nutné se s námi domluvit, probrat váš rozpočet a podle toho dále jednat. Když je toto hotové, mohou se naši programátoři vrhnout do práce. 

Co hýbe s celkovou cenou? 

Druh aplikace 

  • Spokojíte se s webovou aplikací? Nebo chcete mít aplikaci mobilní, která dokáže pracovat i s různými funkcemi mobilního telefonu, jako je kamera, mikrofon či třeba určování polohy? Své výhody mají obě možnosti.

Funkce 

  • Co má vaše apka umět? Běžet i offline, umožnit chatování mezi jednotlivými uživateli, možnost změny jazyka…  A to je jen zlomek obrovského množství funkcí, kterými může vaše vysněná aplikace disponovat. Zvolte si ty, které jsou pro vás opravdu podstatné. 

Design 

  • Nevíte, kdo by vám pomohl s grafikou? I s tím vám tady pomůžeme. Máte už svou představu? Sem s ní! Nebo vám náš grafik představí různé návrhy, na vás je už jen samotný výběr.

webdesign

Když se dohodneme na všech podrobnostech, naceníme vaši finální představu. Předem jasné je, že s rozpočtem v desítkách tisíc korun aplikaci nepořídíte. Blíže však cenu určit nelze, to opravdu záleží na tom, jak bude vaše aplikace vypadat. 

Možnost je také to, že si předem promyslíte šíři vašeho rozpočtu a tu pak s námi proberete. Snadno se pak domluvíme na tom, s čím můžeme pracovat. Ano, je to takhle jednoduché.

Nezapomeňte však promyslet monetizaci vašeho projektu. Může se totiž stát, že se ani sebelepší aplikace finančně nevyplatí, není-li důkladně vymyšlený způsob, jakým bude vydělávat. Rozhodně tento krok nevynechejte.

A jak je to u webových stránek?

Tam je to vesměs podobné. Jejich výroba je samozřejmě jednodušší, ale přesto musíme nejdřív vyřešit, co všechno byste si na svém webu představovali. Znovu je nutné vše nejdřív důkladně promyslet. Rozmístění textu, design (s kterým vám mimochodem i u webů rádi pomůžeme), atd… Pak našim vývojářům už nic nebrání v práci. 

Vývoj webu je levnější než aplikace. Opět platí, že máte možnost domluvit se s námi podle svých finančních možností. A nacenění provedeme samozřejmě zdarma. 

Závěr 

Důležité je vědět, co chcete a nebát se investovat. V současnosti je software naprosto nezbytný a dobré stránky nebo aplikace přilákají nové zákazníky. Naopak nepovedený software je pro klienta frustrující, a může ho od spolupráce s vaší firmou odradit. Nemusíte se však ničeho obávat.

Pokud vás zajímá, kolik by stála vaše aplikace či web, nebo chcete zjistit, jaké funkce se vejdou do vašeho rozpočtu, napište nám.

Rádi pro vás připravíme nezávaznou analýzu i cenovou nabídku.

 

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho na sociálních sítích

Autor článku:

Adam Bruk

Adam Bruk

Marketing
Datum zveřejnění: 15.08.2022