Víte, v čem vás brzdí IT? Pomůžeme vám to zjistit

Svět podnikání se rychle mění a rostoucí význam digitálních technologií je vidět na každém kroku. Jak poznat, jestli vám někde neujíždí vlak? Využijte bezplatnou IT analýzu.

Důležitost technologií si často uvědomíme až v neobvyklých situacích. Jako třeba v současné lockdownové realitě, kterou doslova ovládly eshopy, objednávkové systémy, dovoz jídel i nákupů, telemedicína a další služby, které nám zjednodušují život.

Podobně lze procesy automatizovat téměř v jakémkoli podnikání a je na každém, jestli se rozhodne pro využití nových technologií na základě urgentní potřeby nebo se o inovace bude aktivně zajímat. Správně nastavené IT dokáže zefektivnit procesy, šetřit zdroje a zlepšit celkové řízení i výsledky firmy. A zkontrolovat, jestli všechno šlape, jak má, přitom nic nestojí.

Jak optimalizovat své IT?

Přehlednost a efektivní řízení zakázek

Papírování už naštěstí vyšlo z módy a firmy stále více digitalizují. Potenciál nových technologií ale často zůstává nevyužitý a mnoho lidí stále tráví velkou část pracovní doby prohledáváním tabulek v Excelu, manuálním vyplňováním dat a dalšími zbytečnými kroky.

Dobrý software by měl zajistit, abyste vždy měli k dispozici potřebné informace a mohli v každé situaci pružně reagovat. Podniky obvykle oceňují snadné plánování výroby či poskytovaných služeb, jejich průběžné řízení a dohled nad plněním zakázek.

Automatizace a zrychlení procesů

Přidaná hodnota IT technologií spočívá především v automatizaci a zrychlení firemních procesů. Mnoho úkolů lze totiž přenechat počítačům, a to i ve firmách, kde si to zatím ještě neuvědomují. Ať už jde o vkládání dat do firemních systémů, plynulé řízení workflow a podobně. Software tak snižuje zátěž, která na pracovníky padá, a ti se mohou věnovat kvalifikovanější práci. Díky tomu se zvyšuje produktivita a zároveň se zmenšuje prostor pro chyby lidského faktoru.

Bezproblémová komunikace

Potřeba modernizace se v posledních letech dotkla i komunikace. Aby podnik prosperoval, je nutná spolupráce všech oddělení. Obchodníci, manažeři, výrobní tým – ti všichni potřebují táhnout za jeden provaz.

Spolupráce ale není jen otázka e-mailů a dalších komunikačních kanálů. Pomocí cloudových řešení a lépe propojených aplikací lze předcházet řadě zdržení, nedorozumění, ztracených souborů a dalším problémům. Správně navržený software pomáhá sdílet informace a umožnuje nastavit oprávnění tak, aby každý vždy viděl to, co má, a měl k dispozici všechny potřebné instrukce a podklady.

Spolehlivost a zabezpečení aplikací

V neposlední řadě je potřeba věnovat pozornost otázce IT zabezpečení. Vzhledem k tomu, že většina komunikace probíhá online, firemní data se ukládají do online uložišť a regulace se zpřísňuje, jde dnes již o nutnost. Také chyby v programech či jejich výpadky působí firmám obtíže, v horším případě i vysokou škodu.

Díky pečlivému vývoji aplikací na míru, testování a zabezpečení aplikací i celé infrastruktury však lze eliminovat potíže ještě předtím, než by mohly nastat.

Nevíte si rady? Využijte IT analýzu zdarma

Je snadné pořídit software i hardware, ale pokud nejste opravdoví nadšenci do technologií, vždy existuje možnost, že by váš systém mohl fungovat lépe. Teprve díky odborné analýze dosáhnete optimálních výsledků.

IT analýza dovede pomoci i ve chvíli, kdy nestíháte odbavovat zakázky, zahlcuje vás administrativa, nebo vázne komunikace ve firmě.

Součástí IT analýzy je seznam doporučení, který získáte společně s návrhem řešení a cenovým odhadem, abyste si mohli udělat lepší představu. IT analýzu zdarma můžete využít až do konce roku. Stačí napsat na [email protected] nebo použít kontaktní formulář.

Podobné články

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho na sociálních sítích

Autor článku:

Daniel Bohuslav

Daniel Bohuslav

Marketing
Datum zveřejnění: 01.02.2021