Revoluční síla umělé inteligence – představujeme vám Top 5 AI modelů

Umělá inteligence se stala společenským tématem roku 2023. Právě rozšíření mezi běžné uživatele s sebou přináší řadu velmi zajímavých modelů. Nechte se inspirovat, vybrali jsme pro vás TOP 5 AI pro rok 2023.

Objevte výhody nové éry umělé inteligence, která s sebou přináší nespočet inovací pro firmy, ale i jednotlivce. Díky této technologii dokáží počítače a stroje velmi přesně předpovídat, klasifikovat a rozpoznávat a tvořit data a vzorce. V tomto článku se dozvíte základní informace o umělé inteligenci, objevíte její výhody a seznámíte se s pěti vybranými AI modely současné doby.

Co si představit pod pojmem AI model?

Umělá inteligenci, anglicky Artificial Intelligence (AI), je současná rychle se rozvíjející moderní technologie, která umožňuje počítačům a strojům naučit se a následně provádět úkoly, ke kterým dříve byla nutná lidská interakce. AI model představuje vysoce rozvinutý matematický algoritmus, který na základně velkého množství dat dokáže rozeznat vzorce, předpovídat výsledky a především přinášet nové poznatky.

Pomocí umělé inteligence je možné například eliminovat repetetivní procesy a efektivně provádět opakující se úkoly, což umožňuje nejen snížit náklady a chybovost, ale také šetřit čas skrze generování dat a obsahu. Umělá inteligence je také schopna oproti člověku pracovat efektivněji s více proměnnými a dokáže rychleji poskytnout přesnější výsledky. Uživatelé tak získají prostor pro jiné pracovní úkoly, které vyžadují lidskou interakci.

Kde je možné AI model využít?

Možnosti využití AI modelů se neustále rozšiřují a zdokonalují. V dnešní době ale umělou inteligenci může využívat prakticky každý. Dříve záležitost armády a vědeckých programů se v posledních měsících (a letech) stává stále více dostupnou pro koncové zákazníky. Využití v rámci běžné populace je nespočet – od podpory při řešení školních úkolů po rešerši dlouhých textů či moderní úpravu fotek a videí.

 

5 oblíbených AI modelů

Nyní si představíme pět populárních AI modelů, které se v současnosti nejčastěji využívají pro přirozené zpracování jazyka, generování obrázků a textů, tvorby prezentací či hudby.

 

Tome.app

Tvorba působivých a originálních prezentací může být pro firmu i jednotlivce, ale většinou se jedná o náročný problém. Úspěšná prezentace vyžaduje nejen velmi dobré grafické a vizuální zpracování, ale také kvalitní obsah, správně zvolené fonty a obrázky tak, aby dokázala zaujmout pozornost publika. Tradiční způsoby tvorby prezentací bývají obvykle velmi pracné a časově náročné. Nicméně, v současné době existuje mnoho nových programů, které pro tvorbu prezentací využívají umělou inteligenci a intuitivní rozhraní. Mezi tyto programy patří i aplikace Tome.app, která nabízí snadnou a efektivní tvorbu nadčasových prezentací s několika klíčovými funkcemi. Tento výkonný AI model automaticky pomocí umělé inteligence generuje návrhy prezentace na základě zadání uživatele. Tome.app umožňuje vyprávět příběhy, které udrží pozornost diváka a zapojí je do příběhu. Kromě vytváření vlastních projektů nabízí tento AI model také tvorbu sdílených prezentací s ostatními uživateli, což umožňuje efektivní spolupráci. Tvorba prezentací se pro vás díky tomuto modelu stane rychlou a jednoduchou a vy již nemusíte zdlouhavě přemýšlet nad všemi detaily.

Ceník Tome.app:

Aplikace Tome.app nabízí celkem tři plány: Free/Pro/Enterprise. Účet Free je zcela zdarma a poskytuje základní funkce. Pro účet stojí 8 dolarů na měsíc a je oproti předchozímu účtu obohacen o rozšířené funkce. Pro zjištění cenové nabídky u posledního účtu Enterprise je nutné individuálně kontaktovat Tome.app. Tento plán nabízí veškeré dostupné funkce aplikace.

Hodnocení:

+ Intuitivní rozhraní a snadné používání aplikace.

+ Možnost založení bezplatného účtu s několika základními funkcemi.

– V aplikaci Tome.app je prozatím možné pracovat pouze v anglickém jazyce.

– Aplikace je závislá na internetovém připojení.

 

Deeply.cz

Aplikace Deeply.cz je jednou z prvních AI aplikací na Slovenském a Českém trhu a slouží k vytvoření poutavého textu. Aplikace je schopna během pár sekund vytvořit příspěvek na blog, originální reklamní text, popis produktu, nápad pro skript Tiktok nebo Youtube videa a mnoho dalšího. Deeply.cz díky umělé inteligenci také dokáže vygenerovat realistické obrázky na základě zadání uživatele během 30 sekund. Jak generování originálního obrázku přesně funguje? V aplikace stačí například zadat: šedý pes se zeleným obojkem v lese – a program vám automaticky vygeneruje požadovaný obrázek. Aplikace Deeply je užitečná jak pro firmy, tak i pro jednotlivce, kteří mohu pomocí umělé inteligence a využitím nabízených funkcí rychle tvořit kvalitní obsah a poutavé reklamní materiály.

Ceník Deeply.cz:

Deeply.cz nabízí dvě varianty předplatného. První varianta předplatného stojí 1 490 Kč měsíčně a zahrnuje kompletní balíček s více než 50 000 vygenerovanými slovy. Druhá varianta předplatného je určena pro uživatele, kteří chtějí přizpůsobit nabídku podle svých představ a potřeb. Cena této varianty se odvíjí od požadavků uživatele.

Hodnocení:

+ Rychlé generování slov a textů.

+ Platforma je k dispozici v českém jazyce.

– Vyšší cena předplatného v porovnání s jinými AI modely poskytující podobný obsah.

– Nutná kontrola vygenerovaného textu.

 

Otter.ai

Velmi mladý asistent Otter.ai pomáhá uživateli šetřit čas a automaticky pomocí umělé inteligence zachycovat snímky obrazovky a psát poznámky z virtuálních schůzek. Platforma pracuje 30x rychleji, pokud Otter připojíte ke svému Microsoft nebo Google účtu, budou vaše schůzky zaznamenávány a následně zpracovány. Po ukončení schůzky AI model vygeneruje shrnutí meetingu a na váš e-mail zašle souhrn schůzky včetně klíčových informací. Otter šetří váš čas, maximalizuje produktivitu interakce a efektivně pomáhá firmám i jednotlivcům během práce.

Ceník Otter.ai:

Uživatelé aplikace mohou vybírat mezi různými předplatnými. Otter.ai nabízí bezplatné Basic předplatné, Pro (16,99 USD/měsíc), Business (30 USD/měsíc) nebo Enterprise předplatné pro velké firmy (cena se odvíjí od požadavků klienta).

Hodnocení:

+ 20% sleva pro studenty na měsíční předplatné Otter Pro.

+ Otter je k dispozici pro operační systém iOS a Android.

– Omezené funkce v bezplatné verzi.

– Bezplatná verze je dostupná pouze po registraci. 

 

ChatPDF.com

ChatPDF.com umožňuje v reálném čase vést dialog s aplikací o vloženém obsahu v PDF formě uživatelem. Platforma umožňuje rychlé zorientování v textu pomocí AI modelu. Práce s ChatPDF je velmi snadná a intuitivní, po vložení PDF dokumentu na hlavní stránce můžete začít chatovat o obsahu dokumentu a klást otázky, které vás zajímají. V praxi lze tento nástroj využít pro rychlé procházení dlouhých textů za krátkou dobu.

Ceník ChatPDF.com

ChatPDF.com nabízí bezplatný účet Free a placený účet Plus, který stojí 5 dolarů měsíčně. Bezplatný účet oproti Plus účtu poskytuje uživateli omezené využití aplikace.

Hodnocení:

+ Možnost konverzí PDF dokumentů v libovolném jazyku.

+ Nízká cena za placené předplatné.

– Omezený počet konverzí PDF dokumentů v placené verzi.

– Možná obava z ochrany soukromí při nahrávání dokumentů.

 

MeetCody.ai

Inteligentní asistent MeetCody.ai zodpoví na všechny vaše otázky. AI model umožňuje firmám tvořit kreativní nápady, odpovědět na otázky, poskytnout cenné informace a podporu při řešení problémů. S platformou Cody můžete přemýšlet o svých nápadech, zvýšit efektivitu vaší práce, vytvářet marketingové materiály nebo dokončovat potřebné úkoly. Do aplikace můžete také nahrát veškeré potřebné dokumenty, se kterými může následně Cody pracovat a vytvářet vámi zadaný obsah.

Ceník MeetCody.ai:

AI model MeetCody.ai rozděluje své předplatné do tří plánů, Cody-Basic (29 dolarů/měsíc), Cody-Premium (99 dolarů/měsíc) a Cody-Advanced (249 dolarů/měsíc). Podle výběru předplatného získá uživatel přístup k funkcím a nástrojům.

Hodnocení:

+ Jednoduché vytvoření originálního textu.

+ Možnost nahrání dokumentů přímo do aplikace.

– MeetCody.ai uživatelům nenabízí bezplatnou verzi aplikace.

– Poměrně vysoká cena za předplatné.

 

AI modely mají využití ve všech oblastech našeho života. Nejenže snižují náklady a vynaložený čas, ale také eliminují opakující se chyby, zvyšují produktivitu a pomáhají nám objevovat nové možnosti. V tomto článku jsme vám představili prvních pět oblíbených AI modelů, které vám pomohou s tvorbou prezentací, generováním poutavých textů a obrázků a zachycením záznamů z virtuálních schůzek. Ani MEMOS Software ve vývoji a implementaci umělé inteligence nezahálí! Vytvořili jsme totiž unikátní model REDQUE, který umí přepisovat data z dokumentů na základě umělé inteligence.

Dalších top 5 AI modelů si můžete přečíst v tomto článku.

Podobné články

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho na sociálních sítích

Autor článku:

Martin Dušek

Martin Dušek

Marketingový ředitel
Datum zveřejnění: 26.05.2023