Vzdálené ovládání robotických sekaček

Vzdálené ovládání robotických sekaček

Dálkové ovládání pomocí mobilní aplikace
Plánování a statistiky
Administrace uživatelských účtů i jednotlivých zařízení

Výzva

Výrobce a prodejce zahradní techniky Einhell rozšiřoval sortiment o robotické sekačky na trávu a potřeboval vyvinout mobilní aplikaci, která by umožnila jejich ovládání na dálku. Součástí řešení mělo být i administrační prostředí pro správu jednotlivých zařízení.

Mezi konkrétní požadavky patřila například uživatelská oprávnění pro ovládání sekačky, plánování jednotlivých úkonů i ovládání sekačky v reálném čase, zobrazení aktuálního stavu sekačky či detekce případného chybového stavu sekačky a další.

Řešení

Pro klienta jsme vytvořili mobilní i webovou aplikaci, přičemž ta mobilní funguje jako plnohodnotný nástroj pro snadné ovládání sekačky, zatímco hlavním účelem webové aplikace je administrace účtů a zařízení.

Mobilní aplikaci jsme vytvořili pomocí platformy Xamarin s využitím technologií .NET a C#. Vytvořená aplikace tak byla přímo kompatibilní s operačními systémy iOS i Android, což urychlilo dokončení celého projektu. Mobilní aplikace komunikuje se sekačkou pomocí Bluetooth připojení. A data aplikace, ať už se jedná o stav sekačky, její úkoly, plánování nebo statistiky, se následně synchronizují se serverem.

Při vývoji webové aplikace jsme pracovali s technologií Vue.js pro frontend a .NET Core pro backend. Webová aplikace má propracovanější administrátorskou část. Obzvlášť pro servisní techniky a administrátory. Hlavním uživatelským účtem disponuje pochopitelně majitel sekačky, který může udělovat oprávnění s omezeným právy dalším účtům. Například členům domácnosti nebo servisním technikům. Při případném prodeji sekačky pak lze naopak oprávnění původního majitele vymazat.

Kontakt

Proberte s námi vhodné řešení

    Mé jméno
    Můj kontakt je

    Souhlasím se zpracováním osobních údajú podle GDPR