Software pro zařízení potravinářské výroby

Software pro zařízení potravinářské výroby

Intuitivní ovládání měřícího zařízení
Okamžitě dostupné reporty
Propracovaná administrátorská část

Výzva

Český výrobce Eldema vyrábí pro společnost Rotronic laboratorní zařízení HygroLab, které používají výrobci potravin z celého světa pro měření vlhkosti (aktivní vody) a teploty surovin. Hardwarové řešení od Eldemy se skládá z měřících sond a vlastního zařízení s integrovaným počítačem Raspberry Pi4 a dotykovou obrazovkou. Aby vše šlapalo, jak má, bylo potřeba vyvinout aplikaci pro spouštění a vyhodnocování měření s uživatelským zázemím (nastavení zařízení a uživatelů).

Řešení

Uživatelé Rotronic HygroLab se při práci pohybují v prostředí webové aplikace, ke které se lze vzdáleně připojit i přes PC nebo tablet. Nebo lze k zařízení připojit i USB disk či externí klávesnici a myš pro pohodlnější ovládání.

Aplikace umožňuje současně obsluhovat až 4 měřící sondy, ať už ve standardním režimu nebo s využitím rychlejší funkce měření AW Quick. Průběh měření pak lze sledovat na grafu a všechny výsledky měření jsou uchovávány pro pozdější analýzu ve formě dokumentů. Ty lze ve formátu PDF nebo CSV přeposlat e-mailem, ukládat na USB disk či přímo na PC při vzdáleném připojení k aplikaci.

Nezbytnou součástí aplikace je nastavení dokumentů, samotného zařízení a v neposlední řadě nastavení uživatelských oprávnění, pro která jsou klíčové uživatelské role. Pro svižnou práci s dokumenty je pak zase důležité automatické pojmenovávání dokumentů v aplikaci i pojmenovávání souborů s dokumenty.

V rámci dalšího vývoje pracujeme také na nových funkcionalitách. Například na novém způsobu přihlašování do aplikace pomocí Active Directory. To umožní využití vlastních firemních účtů. V aplikaci tak nebude potřeba vytvářet nové uživatelské účty.

Kontakt

Proberte s námi vhodné řešení

    Mé jméno
    Můj kontakt je

    Souhlasím se zpracováním osobních údajú podle GDPR