Software pro sdílení vozů a koloběžek

Software pro sdílení vozů a koloběžek

Kompletní řešení na míru
Pokročilá funkcionalita
Snadná využitelnost

Výzva

Sdílená ekonomika je rychle rostoucím trendem a její provoz obvykle vyžaduje precizní technologické zázemí. Klient měl zájem o řešení, které by umožnilo poskytovat službu sdílení různých městských dopravních prostředků. Primárně šlo o koloběžky, jejich modifikované verze (tzv. choppery) a také klasická auta. Původní plán počítal jen s vývojem aplikace, která by komunikovala s dodaným zařízením, respektive s jeho IoT modulem a serverem, ale nakonec se ukázalo jako výhodnější, abychom vytvořili také serverovou část za podstatně nižší náklady, než kolik by stála od dodavatele koloběžek. 

Řešení

Vyvinuli jsme systém, který využívá vlastní API, server v cloudu MS Azure, administrační web, a hlavně mobilní aplikaci, která umožňuje snadné sdílení koloběžek, chopperů i vozů prostřednictvím jednoho účtu. V závislosti na nahraných dokumentech (např. řidičského průkazu) automaticky rozšiřuje oprávnění na motocykly či osobní vozy. Díky tomu se všechny dopravní prostředky, pro která má daný uživatel oprávnění, zobrazují v reálném čase na mapě. Systém nabízí možnost rezervace, odemykání zařízení mobilem a další pokročilou funkcionalitu, která je pro tento typ služby nezbytná. 

Uživatel si může zobrazit například informace o konkrétním prostředku (stav baterie atd.) nebo spustit zvukový signál, aby zařízení snadno našel. Vidí také historii jízd a plateb. Aplikace funguje jak v módu pro koncového zákazníka, tak i ve zobrazení pro zaměstnance, který spravuje a dobíjí sdílená zařízení. Zaměstnancům je pak možné zadávat úkoly přímo skrz aplikaci. 

Kontakt

Proberte s námi vhodné řešení

    Mé jméno
    Můj kontakt je

    Souhlasím se zpracováním osobních údajú podle GDPR