IoT prezentační zámek

IoT prezentační zámek

Vývoj IoT zařízení
Signalizace přihlášení a odhlášení od zařízení
Webový nástroj na správu uživatelů

Výzva

Společnost ADUCID vyvinula bezpečnostní technologii založenou na elektronickém ověřování identity uživatelů. Díky aplikaci PEIG mohou uživatelé po načtení QR kódu potvrdit svoji identitu při využití služeb, které vyžadují opravdu bezpečný způsob přihlašování. Typickým příkladem bývají firemní portály či bankovnictví a stále častější jsou řešení, která využívají internet věcí. Klient potřeboval vyvinout prezentační produkt, který by znázorňoval využití této technologie.

Řešení

Vytvořili jsme prototypové zařízení ve tvaru zámku, webovou aplikaci pro správu zařízení a IoT server. Do této platformy jsme integrovali zabezpečení pomocí technologie ADUCID, vytvořili registraci a přihlášení uživatele a umožnili předání oprávnění k zámku dalším uživatelům.

Hardware zámku je založen na systému na čipu ESP32 vybaveným WiFi a Bluetooth konektivitou, doplněný GSM modemem SIMCOM, LCD displejem a napájený z integrovaného Li-Ion akumulátoru. Součástí je barevná světelná signalizace a spínací relé. Zámek autonomně komunikuje s vytvořeným IoT serverem, který ověřuje oprávnění k přístupu.

Uživatel se pro odemčení IoT zámku identifikuje pomocí aplikace PEIG, konkrétně načtením QR kódu zobrazeným na displeji zámku. Zámek signalizuje úspěšné či neúspěšné odemčení barevným světlem.

Webová aplikace využívá Vue.Js a Asp.Net, IoT server běží na .Net frameworku a aplikace zámečku je psaná v C++ s použitím technologie Arduino.

Kontakt

Proberte s námi vhodné řešení

    Mé jméno
    Můj kontakt je

    Souhlasím se zpracováním osobních údajú podle GDPR