Chytrá čerpadla na vodu

Chytrá čerpadla na vodu

Dálkové ovládání přes mobilní aplikaci
Přívětivý a jednoduchý design
Plánování provozu pumpy

Výzva

S firmou Einhell, jedním z největších světových výrobců zahradní techniky, už spolupracujeme několik let. Nejnovější projekt byl vývoj chytrých čerpadel na vodu. Tyto GSM pumpy budou první IoT zařízení svého druhu, která Einhell uvede do prodeje. 

Aby se čerpadla dala ovládat na dálku, byla samozřejmě potřeba mobilní aplikace. Mezi funkce aplikace měla patřit například kontrola stavu pumpy nebo plánování doby, kdy bude pumpa v provozu.

Řešení

Naši vývojáři vytvořili software jak přímo do GSM modulu, tak pro mobilní aplikaci. Mikročip v pumpě předává do telefonu informace o teplotě vody nebo okolí, o průtoku či tlaku. Při spojování aplikace a pumpy uživatel prochází registračním procesem, při kterém je nutné aktivovat eSIM. 

Čerpadlo má několik režimů. Nejjednodušší je manuální režim, kdy pracuje po zapnutí přes aplikaci nebo tlačítko na samotné pumpě a po provedení stejné činnosti pracovat přestává. Další možností je režim časového plánu, kde se dá snadno nastavit, od kdy do kdy má být čerpadlo v provozu. Automatický režim funguje tak, že po zapnutí pumpa natlakuje potrubí a poté kontroluje úbytek tlaku. Při moc vysokém tlaku se dokáže automaticky vypnout. Čtvrtý a poslední je Smart režim, ve kterém pumpa dokáže poznat, kdy má být v provozu, a to podle dat z nedávného používání. Počítá s běžným časovým plánem, s počasím (výpary vody ze země po dešti) nebo s tím, zda uživatel vodu používal i mimo běžný časový plán. 

Mobilní aplikaci pro Einhell naši vývojáři vytvořili už dříve, a to sice na ovládání robotických sekaček. Teď ji upravili tak, aby si uživatel mohl přidat i chytrou pumpu. Jednoduše lze zvolit právě požadovaný režim. S aplikací se pracuje velice snadno, její design je přehledný a jasný. Při jejím vývoji naši vývojáři pracovali v programovacím jazyce C# a využili framework Xamarin, který jim umožnil jednotný vývoj pro Android i iOS. 

Kontakt

Proberte s námi vhodné řešení

    Mé jméno
    Můj kontakt je

    Souhlasím se zpracováním osobních údajú podle GDPR