fbpx
B2B objednávkový portál

B2B objednávkový portál

Automatizace objednávkového procesu
Integrace s podnikovým informačním systémem
Propracovaná administrační sekce

Výzva

Společnost DEXIS je přední B2B distributor pro průmysl a stavebnictví. Působí ve 13 zemích včetně České republiky a Slovenska. DEXIS pro firemní klienty zajišťuje především zásobování ochranných či hygienických prostředků pro zaměstnance.

Pro obě strany je klíčem k úspěšné spolupráci rychlý termín dodání a optimalizace skladových zásob. Proto se na nás společnost DEXIS obrátila s projektem B2B portálu, na kterém by si firemní zákazníci objednávali produkty, a postupně by zcela nahradil telefonické a další objednávky. Celý objednávkový proces by se tak měl automatizovat a zrychlit.

Řešení

B2B portál, který jsme pro DEXIS vytvořili, je napojený na podnikový software K2, takže si pravidelně aktualizuje zásoby produktů či individuální ceníky pro každého firemního zákazníka. Stahování aktuálních dat z K2 probíhá v pravidelných intervalech. Ve webové aplikaci je ale i možnost okamžité manuální synchronizace.

Firemní zákazníci mohou k objednávkám přistupovat různými způsoby. K dispozici je možnost tzv. balíčkování na zaměstnance, ve kterém se vytváří objednávky ochranných pomůcek a dalšího zboží pro jednotlivé osoby. Součástí této funkce je sledování rozpočtu na zaměstnance, uživatel tak v košíku vidí, jaký bude rozpočet po dokončení objednávky. Rozpočet pak lze sledovat i na úrovni celé firmy. Balíčkování si také pamatuje preference uživatelů při příští objednávce – např. velikost trička. Objednávky se po dokončení odesílají přímo do K2, příslušní zaměstnanci ji tak mohou ihned zpracovávat. Pro PDA je navíc k dispozici i funkce rychlá objednávka, která pracuje se skenerem čárových kódů.

Alternativní systém objednávek umožňuje sekce privátní e-shop, ve které zákazníci neobjednávají na zaměstnance ale na celé firemní středisko. Případně mohou firmy využívat tzv. Safetyboxy – automaty s produkty, ze kterých si aplikace stahuje data a stav zásob pak zobrazuje v portálu. V neposlední řadě mohou zákazníci využít i konsignační sklad, a stav zásob si mohou také prohlédnout přímo v prostředí B2B portálu.

Součástí aplikace je i řada dalších funkcí včetně reklamací, které si zákazníci mohou přehledně spravovat sami. Důležitá je také administrační sekce, v níž lze přidávat a upravovat firmy, firemní střediska, pracovní linky, pracovní pozice či jednotlivé zaměstnance. O úroveň výš pak je systémový admin, v jehož nastavení lze například kompletně překládat obsah webu do dalších jazyků.

KONTAKT

Proberte s námi vhodné řešení

    Mé jméno

    Můj kontakt je

    Souhlasím se zpracováním osobních údajú podle GDPR