Automatizace objednávek předplatného časopisů

Automatizace objednávek předplatného časopisů

Hromadný import a export objednávek
Průběžná kontrola skladových zásob
Aktualizace stavu doručení zásilek

Výzva

Společnost SEND Předplatné zajišťuje distribuci časopisů a správu předplatného předním českým vydavatelstvím. Měsíčně SEND Předplatné expeduje přes milion výtisků časopisů a objednávky přicházejí z mnoha zdrojů. Vedle přímých objednávek předplatného na webu vydavatelství či stránkách send.cz jsou běžné například partnerské programy typu dárek zdarma při objednávce na spřáteleném e-shopu.

Podobně jako objednávky přichází z více zdrojů i expedici zásilek vykonává několik dopravních společností. Hlavním cílem vývoje pro našeho klienta tedy bylo vytvořit efektivní a přehledný systém příjmu a expedice objednávek.

Řešení

Nová interní webová aplikace automatizuje řadu klíčových procesů v rámci předplatitelského servisu. API integrace s externími systémy klientských firem zajišťuje sběr objednávek předplatného.

Aplikace přijaté objednávky zpracuje a zobrazí v uživatelském prostředí, kde je lze dále spravovat či exportovat objednávky hromadně pro dopravce ve formě importovacích souborů CSV. Aplikace pak průběžně získává stav zásilky od doručovací služby a aktualizuje jej. Je také propojená se skladovým hospodářstvím v systému Helios a kontroluje stav zásob zboží, který se také pravidelně zasílá na FTP klientských vydavatelství.

Přestože stěžejní procesy se odehrávají na pozadí, a uživatelské prostředí slouží především pro náhled na data, snadné dohledávání objednávek a jejich hromadný import a export, v aplikaci lze v případě potřeby upravovat i jednotlivé objednávky.

Kontakt

Proberte s námi vhodné řešení

    Mé jméno
    Můj kontakt je

    Souhlasím se zpracováním osobních údajú podle GDPR