Vývoj chytrých IoT zařízení (hardware i software)

  • Klient:Anitra
  • Datum realizace:1. únor 2018

Výzva

Internet věcí je trendem, o kterém se sice mluví, ale pro většinu firem představuje velkou neznámou. Klienti chtějí využít jeho potenciál, oživit svůj výrobek či navrhnout zcela nový, ale často nevědí kde začít ani jak při takovém vývoji postupovat. Příkladem je společnost Anitra, která hledala co nejefektivnější způsob, jak sledovat pohyb a biologické funkce zvířat ve volné přírodě a přehledně vyhodnocovat data pro potřeby ornitologů a dalších vědců.

Mockup Vývoj chytrých IoT zařízení (hardware i software)

Řešení

Vyvinuli jsme chytrá zařízení (tzv. loggery), která sbírají a odesílají data z celého světa prostřednictvím GSM. Díky solárním panelům jsme dosáhli vynikající výdrže a soběstačnosti, zatímco nízká hmotnost umožňuje využívání i pro malá zvířata. Zajistili jsme také firmware, který naše zařízení oživil, a nakonec jsme vyvinuli spolehlivou aplikaci, která umožňuje vědcům shromažďovat a vyhodnocovat veškerá data, která ke své práci potřebují.

Přínos pro zákazníka

Kompletní dodání celého IoT řešení - od vývoje nového hardware přes firmware až po aplikaci k analýze dat. Klientovi jsme vysvětlili možnosti aktuálních technologií a vyvinuli odpovídající výrobek i veškerý potřebný software dle jeho požadavků. Během celé spolupráce mohl klient sledovat postup, radit se s experty a soustředit se na svůj cíl, aniž by si musel dělat starosti s vývojem.

Máte zájem o podobné řešení? Napište nám.