Přenos databází pomocí nástroje Talend

  • Klient:Rimowa
  • Datum realizace:1. listopad 2018

Výzva

Výrobce luxusních zavazadel Rimowa potřeboval rozhraní pro přenos dat mezi jednotlivými systémy, které společnost používá. Primárním úkolem byl přenos dat z jednoho zdroje na určené místo - například přenos souborů mezi FTP, přenos dat z REST API do relační databáze nebo přenos dat z databáze do SAPu, pro který programátoři používají nástroj Talend.

Mockup Přenos databází pomocí nástroje Talend

Řešení

Jednotlivé joby se vytváří ad hoc podle zakázky. Zadavatel si platí dva programátory denně, kteří průběžně dostávají potřebné úkoly. Dostanou vždy definici zdrojových dat, cíl, kam je donést a v jaké formě, a Talend provede jejich transformaci a přenos mezi jednotlivými systémy. Talend získá potřebný login do databáze a sám dokáže přetransformovat data na zadaný formát, třeba do excelu, a poslat je na FTP server. Rimowa využívá kolem deseti různých systémů, a Talend tak přenáší data například z webové databáze, marketingová data z Azure potřebná na report a další.

Přínos pro zákazníka

Pro práci v nástroji Talend není potřeba psát žádný kód, celý systém je tak rychlý na vývoj a ideální jako rozhraní mezi jednotlivými systémy. V principu je program podobný SSIS balíčkům od Microsoftu, se kterými pracujeme už déle. Jedná se o tzv. ETL nástroj, ve kterém se jednotlivé joby (rozhraní) navrhují pomocí GUI (drag and drop). Pro zákazníky tak představuje ideální řešení pro správu databázových systémů.

Máte zájem o podobné řešení? Napište nám.